GminaMarcinowice

Home / Ogłoszenia i komunikaty
Autor:Publikacja: Joanna Anioł

Uwaga-upływa termin ważności dowodów osobistych

 

   INFORMACJA

 

       Informuję, że w 2020 roku upływa 10-letni okres ważności dowodów osobistych, które zostały wydane w 2010 roku. W związku z tym 175 mieszkańców  gminy Marcinowice  zobowiązanych jest do wymiany dowodu osobistego z powodu upływu terminu ważności. Dlatego już teraz warto sprawdzić ważność swojego dowodu osobistego, jeśli jest nieważny lub wkrótce upływa termin jego ważności, należy złożyć wniosek o nowy dowód. Na wyrobienie dowodu osobistego czeka się maksymalnie 30 dni.

Zachęcam, aby ze złożeniem wniosku nie czekać do upływu terminu jego ważności. Dowód osobisty jest wydawany bezpłatnie, a wniosek o jego wydanie można złożyć w dowolnym urzędzie gminy lub miasta na terytorium Polski, niezależnie od miejsca zameldowania. Wniosek o nowy dowód można też złożyć elektronicznie, na platformie Obywatel (www.obywatel.gov.pl). Aby skorzystać z tej usługi niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Po podaniu numeru wniosku online można sprawdzić w internecie, czy nowy dowód jest gotowy do odbioru.

Przypomina się, że nieważny dowód osobisty nie spełnia swoich funkcji, czyli nie potwierdza naszej tożsamości i obywatelstwa, m.in. w kontaktach z urzędem.

 

 

 

 

 

                                                                                         Wójt  Gminy

                                                                                         Stanisław Leń

 

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź