GminaMarcinowice

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Administrator 2

Otwarto zmodernizowaną jadalnię w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach mogą już korzystać ze zmodernizowanej szkolnej jadalni. Miejsce powstało dzięki wsparciu, jakie Gmina Marcinowice otrzymała z rządowego programu “Posiłek w szkole i w domu”. Całkowity koszt zadania wyniósł 22.924,09 zł, z czego pozyskana dotacja to 18.339,26 zł, a wkład własny - 4.584,83 zł.

W ramach przedsięwzięcia w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach zmodernizowano funkcjonującą wydawalnię posiłków, jadalni wraz z pomieszczeniem do mycia rąk i stworzono w ich miejscu zmywalnię i wydawalnię.
Wsparcie finansowe zostało wykorzystane na usługi adaptacyjno – remontowe (usługi budowlane – wykonanie ścianek działowych, drzwi, lady, wykonanie usług hydraulicznych i elektrycznych) wraz z zakupem niezbędnych materiałów oraz sprzętów, w tym umywalki, baterii, szafki, lad, rolet, drzwi, podgrzewacza wody, lampy (zakupy wliczone w koszt jednostkowy usługi remontowo-hydrauliczno-elektryczno-modernizacyjnej).
Pomieszczenie do mycia rąk zostało przystosowane na potrzeby zmywalni (stanowisko z roletą i ladą
do odbioru brudnych naczyń, zlewozmywak z dostępem do ciepłej wody, instalacja zmywarko – wyparzarki).
Wydawalnia posiłków została oddzielona od części jadalnej ladą z zamykaną roletą. W niej też zostały wstawione szafki na naczynia oraz zainstalowana umywalka do mycia rąk. Zarówno zmywalnia, jak i wydawalnia są pomieszczeniami zamkniętymi dla klientów, otwartymi wyłącznie dla wyznaczonego personelu.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź