GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Wystartował projekt „Umiem pływać”

Od 24 września sześćdziesięcioro uczniów z klas II i III po raz kolejny bierze udział w projekcie „Umiem pływać”. Projekt realizowany jest ze środków Funduszu Zajęć Sportowych w ramach dotacji Ministerstwa Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W projekcie udział bierze 15 uczniów (1 grupa)  ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach i 45 uczniów (3 grupy) ze  Szkoły Podstawowej w Marcinowicach. Zajęcia są realizowane na pływalni Aquarius. Park Wodny w Bielawie. Zaplanowanych jest 10 wejść (po 2 godziny lekcyjne). Ostatnie zajęcia zaplanowane są na 26 listopada 2020 r. Dowóz dzieci do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie Aquarius Park Wodny realizowany jest przez przewoźnika Piotr Żuk Przewóz Osób, Świdnica.
Dolnośląska Federacja Sportu w całości pokrywa wydatki dotyczące projektu tj. wejście na basen, instruktora, ubezpieczenie. Koszty transportu dzieci dojeżdżających na basen pokrywa DFS i Gmina Marcinowice (wkład własny gminy to kwota blisko 3.000 zł.).
Gmina także zapewnia opiekę nad uczestnikami projektu oraz w trakcie zajęć na pływalni.
Uczniowie pod kierunkiem instruktorów nauki pływania  uczą  się różnych technik pływania, nurkowania, skoków do wody. Umiejętności dzieci weryfikowane są sprawdzianach, które noszą nazwy: RYBKA, FOKA, NUREK, DELFINEK. Kończąc projekt uczniowie zdobywają sprawność Pływaka i otrzymają wlepkę Pływak/Wodniak do Legitymacji Sprawnego Dolnoślązaczka.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź