GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Wielki sukces szkoły w Strzelcach!

Przygotowany, pod kierunkiem ambitnych nauczycielek Joanny Zawady i Barbary Kielar, projekt pod nazwą „Majowe warsztaty nowych technologii” znalazł się w gronie laureatów I miejsca oraz uzyskał wysoką lokatę punktową spośród 142 aplikujących projektów z całego kraju.

Całkiem niedawno  Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięła udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Cyfrowa Majówka” promowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Przygotowany, pod kierunkiem ambitnych nauczycielek Joanny Zawady i Barbary Kielar, projekt pod nazwą „Majowe warsztaty nowych technologii” znalazł się w gronie laureatów I miejsca oraz uzyskał wysoką lokatę punktową spośród 142 aplikujących projektów z całego kraju. Kapituła projektu „Cyfrowa Majówka” doceniła pomysłowość, zapał i chęci w promowaniu nowych technologii.

Ten niebywały sukces szkoła zawdzięcza profesjonalnemu przygotowaniu wniosku projektowego oraz jego realizacji. Ważnym atutem była współpraca wielu środowisk oraz wsparcie rodziców, seniorów, lokalnej społeczności i władz Gminy Marcinowice z Wójtem Stanisławem Leń na czele.

Już niedługo uczniowie otrzymają robota edukacyjnego, a grupa 30 dzieci z placówki weźmie  udział w profesjonalnym warsztacie programowania prowadzonym przez trenerów-edukatorów z Klubów Młodego Programisty.

Zachęceni sukcesem nauczyciele i uczniowie nie poprzestają na laurach, już planują przystąpienie w przyszłym roku do działania z jeszcze większym zapałem. Wszystkim zaangażowanym dyrektor, nauczyciele i uczniowie dziękują za wsparcie projektu i zachęcają do korzystania  z dobrodziejstw cyfryzacji.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź