GminaMarcinowice

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Joanna Anioł

W świecie cyfryzacji – warsztaty z programowania

 

W piątek, 27 września,  uczniowie klasy czwartej i piątej Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięli udział w warsztatach  z programowania.

Zajęcia przeprowadzone zostały przez profesjonalnych programistów. Dzieci  same mogły programować roboty i  rozwiązywać łamigłówki cyfrowe. Uczniowie przekonali się, że programowanie to kompetencja przyszłości i świetna zabawa.

Zajęcia były dużym urozmaiceniem i atrakcją,  rozwijały umiejętności logicznego myślenia, intuicję i wyobraźnię. Całość przedsięwzięcia odbywała się pod czujnym okiem przedstawicieli  Ministerstwa Cyfryzacji, którzy również zawitali w mury szkoły.Warsztaty  zostały ufundowane w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, a strzeleccy uczniowie mogli w nich uczestniczyć z uwagi na zajęcie przez szkołę I miejsca w ogólnopolskim konkursie „Cyfrowa Majówka”. Jury konkursu w ten sposób doceniło inicjatywę szkoły zatytułowaną „Majowe warsztaty nowych technologii”. W pakiecie z warsztatami do uczniów trafił kolejny robot, a trafił w dobre miejsce, bo szkoła realizuje innowację pedagogiczną – robotykę.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź