GminaMarcinowice

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Joanna Anioł

Święto Policji 2019, awanse i odznaczenia

 

15 lipca policjanci z powiatu świdnickiego obchodzili święto policji. Uroczystości były szczególnie wyjątkowe z uwagi na przypadające w tym roku 100-lecie służb mundurowych. Z tej okazji podczas uroczystości, która odbyła się w gmachu Urzędu Stanu Cywilnego, zasłużeni funkcjonariusze, samorządowcy oraz osoby współpracujące z policją uhonorowani zostali medalami Krzyża Niepodległości. Obecny na uroczystościach zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podinspektor Robert Frąckowiak dziękował funkcjonariuszom za ich codzienną pracę, podkreślając, że praca policjanta to wyjątkowa służba na rzecz społeczeństwa, której nie sposób docenić. Podziękowania za służbę i zaangażowanie złożył także komendant świdnickiej policji podinspektor Andrzej Dobies.

Podczas ceremonii wyróżniono funkcjonariuszy odznaczeniami resortowymi, państwowymi oraz awansowano na kolejne stopnie służbowe i przyznano nagrody.

Nagrodę finansową ze  środków przekazanych z funduszu Wójta Gminy Marcinowice otrzymali: st. sierż. Piotr Lipiński oraz st. post. Paweł Cajzner z Posterunku Policji w Marcinowicach.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź