GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Sukces uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach

Uczniowie klasy III w szkole w Strzelcach w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczęli ekologiczną przygodę z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych. Na podstawie otrzymanego bezpłatnie kalendarza edukacyjnego musieli zmierzyć się w ciągu roku (od 1 września 2021 r. do 30 września 2022 r.) z różnymi zadaniami i łamigłówkami.

Wzięli udział w grach przygotowanych przez organizatorów tego projektu. W każdym  miesiącu poznawali jeden z parków krajobrazowych oraz wykonywali ekologiczne zadania. W ten sposób zdobyli wiedzę o naszych 12 dolnośląskich parkach krajobrazowych – miejscach wypoczynku, środowisku życia rzadkich roślin i zwierząt. Ich przewodnikiem i zarazem opiekunem był Gustaw Wiewiór. W wykonaniu zadań dzieciom pomagali koledzy i koleżanki, rodzeństwo, rodzice i dziadkowie. Na zakończenie projektu uczniowie przygotowali plakat podsumowujący pracę, zawierający wiele własnych ciekawych prac literackich, przyrodniczych, technicznych i plastycznych.

Ciężka praca zyskała wielkie uznanie.  Uczniowie z kl. III  pod opieką Pani Magdaleny Figzał zostali nagrodzeni jako jedna z trzech najlepszych drużyn w konkursie Przygoda z Wiewiórem Gustawem. Nagrodą jest wyjazd na dwudniowe warsztaty do Centrum Edukacji Ekologicznej
i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu w terminie 27 – 28 marzec 2023. Drużyna otrzymała bezpłatny dojazd, nocleg, zajęcia edukacyjne oraz wyżywienie. Z uwagi na fakt, że  CEEiK dysponuje większą liczbą miejsc niż liczebność drużyny, zwycięzcy mogą zabrać ze sobą kolegów. W ten sposób podzielą się nagrodą z uczniami klasy V i VI. GRATULACJE!!!!

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź