GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Ogłoszenia i komunikaty
Autor:Publikacja: Administrator 2

Punkt pobrań na obecność koronawirusa rusza w Świdnicy

Od dnia 22 października 2020 r. przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 47 dostępny jest punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Nowopowstały punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 – 14.30. Testy robione są na podstawie skierowania lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Istnieje też możliwość wykonania testu prywatnie po wcześniejszym dokonaniu wpłaty w wysokości 320 zł na konto Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu:
Getin Noble Bank S.A. nr PL 91 1560 0013 2640 9151 4000 0001, tytuł wpłaty: wymaz COVID-19.
Przed wykonaniem wymazu należy przedstawić dowód wpłaty oraz dowód tożsamości z numerem PESEL. Żeby wynik testu był wiarygodny trzeba się do niego przygotować: być na czczo, nie myć zębów, nie używać płynu do płukania jamy ustnej, zrezygnować z gumy do żucia, tabletek do ssania na gardło, nie pić syropów przeciwkaszlowych, nie stosować żadnych maści, kropli aerozoli do nosa, nie robić inhalacji, ani nie płukać zatok, nie wydmuchiwać nosa przed samym wymazem, wyjąć ruchomą protezę –
Udając się na badanie nie należy korzystać z transportu publicznego. W przypadku pozytywnego wyniku testu, zostanie on przekazany do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy.
Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Świdnicy

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź