GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny / Galerie zdjęć
Autor:Publikacja: Joanna Anioł

Pierwsze Kolędowanie w Marcinowicach

14 grudnia 2019 r. na placu przy kościele w Marcinowicach po raz pierwszy odbyło się wspólne Kolędowanie połączone z jarmarkiem bożonarodzeniowym.

Jednym z głównych wydarzeń kolędowania było przekazanie sołectwom gminy Marcinowice Betlejemskiego Światła Pokoju, występy artystyczne dzieci i młodzieży, wspólne kolędowanie a także wizyta św. Mikołaja i dzielenie się opłatkiem.

Uczestnicy gminnej imprezy mogli posilić się świątecznymi daniami, a także nabyć ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. W tegorocznym kolędowaniu wspieraliśmy Amelkę Piórkowską na rehabilitację i leczenie.

W organizację wydarzenia zaangażowani byli:

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Księża Proboszczowie z terenu Gminy Marcinowice, Publiczne Przedszkole w Marcinowicach, Szkoła Podstawowa w Marcinowicach jak i Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Marcinowicach, Sołectwa: Marcinowice, Mysłaków, Strzelce a także Klub Seniora z Kątek, Ochotnicze Straże Pożarne w Marcinowicach i Tworzyjanowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

 

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź