GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Ostatnie sukcesy uczniów ze szkoły w Strzelcach  na dobry początek wakacji!

Zaczęło się od II i III miejsca w XIII edycji konkursu regionalnego "Moja Mama", organizowanego przez posłankę Panią Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 w Wałbrzychu. Michał Hercog z kl. V i Jakub Śmietana z kl. III zostali laureatami, pokonując rówieśników z 5 powiatów naszego regionu z blisko 40 placówek.

Chwilę później sześcioletnie: Julia Borko i Nikola Pytlarz wyśpiewały wyróżnienia w V Powiatowym Konkursie Przedszkolnej Piosenki Angielskiej „LET’S ALL SING IN ENGLISH” organizowanym przez Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Świdnicy pod patronatem prezydent Świdnicy Pani Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Wyróżnione zostały także uczennice klasy VII – Kornelia Śmietana i Hanna Zakrawacz  w konkursie zorganizowanym przez posła Tomasza Siemoniaka „Kartka dla Europejczyka”. Na konkurs nadesłano ok. 100 prac z powiatów: dzierżoniowskiego, kłodzkiego, świdnickiego i wałbrzyskiego, a dziewczęta znalazły się w gronie dwudziestu nagrodzonych.

Sukcesem zakończył się też udział  w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  Na etapie regionalnym tego prestiżowego konkursu, spośród 383 nadesłanych prac z 34 szkół podstawowych z powiatu: wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, ząbkowickiego i dzierżoniowskiego, w gronie laureatów znalazła się uczennica kl. IV b – Klaudia Woźna, która w kategorii klas starszych zajęła II miejsce. Jury przyznało też wyróżnienia dla Amelki Wołczyńskiej (kl. IV a) i Martynki Dudzicz (kl. V).

Uczniów przygotowywały kolejno Panie: Barbara Kielar, Anna Franków, Marta Kondzior, Bogusława Semik – Ćwirko, Joanna Kubicka

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź