GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Podwórko Nivea i Gruszka Run walczą o głosy mieszkańców

Dwa projekty zgłoszone przez mieszkańców Strzelec i Gruszowa starają się o wsparcie mieszkańców gminy Marcinowice w głosowaniach, w których do zdobycia jest 19 980 zł na organizację imprezy biegowej oraz budowa placu zabaw o wartości 250 000 zł.

Zachęcamy mieszkańców gminy Marcinowice do aktywnego włączenia się do projektów zainicjowanych przez aktywnych mieszkańców Strzelec i Gruszowa. Poniżej podajemy szczegółowe informacje dotyczące każdego głosowania:

Podwórko Nivea – projekt mieszkańców Strzelec w konkursie Podwórko Nivea

Sołectwo Strzelce, jako jedyna miejscowość w powiecie świdnickim zakwalifikowała się do konkursy Podwórko Nivea. W piątej edycji konkursu wybranych zostanie 15 podwórek w lokalizacjach z największą liczbą głosów. Zwycięskie podwórka to jedyne w swoim rodzaju miejsce, każde o rynkowej wartości 250 000 zł, które dzięki nowoczesnemu sprzętowi aktywnie kształtuje sprawność, wiedzę i wyobraźnię dzieci.

Jak zagłosować?

Głosowanie na lokalizację podwórka w Strzelcach odbywa się na stronie

https://podworko.nivea.pl/2019/lokalizacja/62-strzelce?fbclid=IwAR34qXZYA4NrSway1VlPlf0bpzAyTsh_dGCTOtI7NIwU6pBLxDW5DOHHNxU

Głosowanie trwa do 20 czerwca 2019 r.

Każdy może oddać jeden głos dziennie.

 

Gruszka Run – projekt mieszkańców Gruszowa w programie Aktywny Dolny Śląsk

Imprezę biegową pod nazwą Gruszka Run planują zorganizować we wrześniu 2019 roku mieszkańcy Gruszowa. To z ich inicjatywy złożony został projekt do konkursu Aktywny Dolny Śląsk w ramach Dolnośląskiego Funduszu Obywatelskiego na kwotę 19 980 zł.

Gruszka Run odbędzie się 7 września 2019 r. W biegu weźmie udział 200 dorosłych  na dystansach 4,5 km i 9 km i 100 młodych biegaczy w kategoriach: 0-4, 5-7 i 8-12 lat. Dla zawodników przewidziano pakiety startowe, medale, a dla najlepszych puchary i nagrody. Przed imprezą uruchomione zostaną zapisy na portalu obsługującym zgłoszenia on-line. Na miejscu przygotowana zostanie przez mieszkańców Gruszowa strefa gastronomiczna dla zawodników i kibiców, profesjonalne biuro zawodów, oznakowanie i zabezpieczenie trasy, linia start/meta, nagłośnienie, ścianka do zdjęć. Przewidziano również zorganizowanie strefy zabaw dla dzieci z urządzeniami rekreacyjnymi i animacjami dla najmłodszych.

Jak zagłosować?

Głosowanie odbywa się na stronie Aktywny Dolny Śląsk przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

1 mieszkaniec Dolnego Śląska w trakcie trwania całego głosowania może oddać tylko 1 głos Musisz mieć minimum 16 lat.

Wejdź na stronę www.aktywny.dolnyslask.pl, zakładka “Głosuj”

Wpisz dane do głosowania.

Wybierz projekt nr 32 – Gruszka Run, okręg wałbrzyski, projekt sportowy

Przyjedź 7 września na pierwszą edycję Gruszka Run!

Zaproś do głosowania rodzinę i znajomych

Głosowanie trwa od 13 do 26 maja 2019 r.

Szczegóły dotyczące biegu na www.facebook.com/GruszkaRun

 

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź