GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Gola Świdnicka laureatem konkursu Najpiękniejsza Dolnośląska Wieś 2022

Uroczysta gala wręczenia nagród w Bystrzycy Kłodzkiej zakończyła kolejną edycję konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wsie Dolnego Śląska po raz czternasty udowodniły, że nie tylko są miejscami pełnymi folkloru i tradycji, ale również potrafią wspólnie działać i dzielić się kreatywnością. Jednym z laureatów konkursu została miejscowość Gola Świdnicka z gminy Marcinowice, która zajęła w konkursie trzecie miejsce.

Nagrodę w wysokości 10 000 zł odebrała delegacja, w skład której weszli: sołtys Józef Młocek, radna Stanisława Gerus oraz mieszkańcy Goli Świdnickiej. Reprezentacji miejscowości towarzyszył wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń wraz z dyrektorem Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Marcinowicach Dawid Sobczyk.

– Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w czternastoletniej historii konkursu na podium stanęła wieś z naszej gminy. Golę Świdnicką zgłosiliśmy do konkursu widząc z jakim zaangażowaniem jej mieszkańcy dbają o jej wygląd. To także swego rodzaju uznanie za wydarzenia i inicjatywy, jakie podejmują mieszkańcy na czele z sołtysem i radną. W naszej gminie mamy wiele pięknych miejscowości i z pewnością w przyszłości będziemy chcieli w ten sposób wyróżnić kolejne z nich. Mam nadzieję, że z równie dużym sukcesem – mówi wójt Stanisław Leń.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź