GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Ogłoszenia i komunikaty
Autor:Publikacja: Administrator 2

„Czyste powietrze”-porozumienie Gminy Marcinowice z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska

Gmina Marcinowice zawarła porozumienie dotyczące realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, w ramach którego można uzyskać dotację na wymianę źródła ciepła w budynku jednorodzinnym, jego termomodernizację i zainstalowanie mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Dokument o współpracy podpisali Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Pełnomocnik Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Bogumił Gwoździk, Przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek i Skarbnik Gminy Anna Czernicka.

Dzięki podpisanemu porozumieniu w Urzędzie Gminy w Marcinowicach powstanie punkt informacyjny, w którym mieszkańcy uzyskają wsparcie, złożą wniosek oraz otrzymają pomoc w jego wypełnieniu.

To kolejna możliwość wymiany źródeł ciepła dla mieszkańców Gminy Marcinowice. Przypomnijmy, że 15 marca mieszkańcom gminy Marcinowice przyznano 70 grantów na łączną kwotę 1 359 264,67,00 zł w ramach realizacji projektu „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź