czwartek, 05 maja 2016r.
   
Czcionka
image image image image
"Bóg, Honor, Ojczyzna" Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja połączone z Gminnym Dniem Strażaka oraz 70-leciem istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowie, które odbyły się 1 maja br. w Zebrzydowie, miały swój szczególny wyraz. Tego dnia jednostce OSP Zebrzydów nadany został sztandar.
Proekologiczne akcje w gminie Marcinowice W czterech miejscowościach na terenie gminy Marcinowice, w sobotę 23 kwietnia 2016 r. zostały przeprowadzone akcje porządkowe z okazji Światowego Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia.
"Pogotowie naukowe" -w Szkole Podstawowej w Strzelcach W Szkole Podstawowej w im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach działa "Pogotowie Naukowe".
Radni zdecydowali Na XVIII Sesji Rady Gminy Marcinowice, która odbyła się 27 kwietnia 2016 r. w sali narad Urzędu Gminy Marcinowice radni ponownie decydowali czy uchwała w sprawie dofinansowania zakupu samochodu dla Posterunku Policji w Marcinowicach zostanie podjęta.
NEWS:

Stypendia Pomostowe - dla maturzystów

Informujemy, ze Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy wsparciu Agencji Nieruchomości Rolnych jako organizatora wstępnej rekrutacji kandydatów w roku Akademickim 2016/2017 kontynuuje realizację Programu XV edycji "Stypendia Pomostowe". Szczegóły:

Załącznik

 

Dzień Strażaka

 

"Bóg, Honor, Ojczyzna"

Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja połączone z Gminnym Dniem Strażaka oraz 70-leciem istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowie, które odbyły się 1 maja br. w Zebrzydowie, miały swój szczególny wyraz. Tego dnia jednostce OSP Zebrzydów nadany został sztandar. Charakter tych jakże ważnych uroczystości oddawało hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”.  - Symbolizuje ono wartości, z którymi na trwale związana jest historia naszej ojczyzny i ruchu strażackiego jednocześnie – podkreśla wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Więcej: "Bóg, Honor, Ojczyzna"

 

Proekologiczne akcje w gminie Marcinowice

W czterech miejscowościach na terenie gminy Marcinowice, w sobotę 23 kwietnia 2016 r. zostały przeprowadzone akcje porządkowe z okazji Światowego Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia.

Dzień Ziemi ma kształtować proekologiczne postawy społeczne, uczulić na to, iż Ziemia jest naszym domem. Stan środowiska zależy od nas i jesteśmy za nie odpowiedzialni. Należy więc zadbać o przestrzeń, w której się poruszamy: nasze domy, podwórka, ale również miejscowości, w których mieszkamy.

Na terenie gminy Marcinowice zorganizowano różne akcje, które w efekcie wpłynęły na poprawę estetyki każdej z miejscowości.

Więcej: Proekologiczne akcje w gminie Marcinowice

 

"Pogotowie naukowe" -w Szkole Podstawowej w Strzelcach

W Szkole Podstawowej w im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach działa "Pogotowie Naukowe".

Wolontariusze ze Szkolnego Kółka przy Szkole Podstawowej w Strzelcach spisują się na medal i prężnie działają zarówno dla dobra szkoły, jak i  dla dzieci spoza niej. Cieszymy się, że mają tyle samozaparcia i szczerych chęci. Z inicjatywy „Pomocnych Strzelczyków” od marca ruszyło w Szkole Podstawowej w Strzelcach „Pogotowie Naukowe”. Jest to akcja promująca wzajemną pomoc w nauce. Wolontariusze w ramach „Pogotowia Naukowego” dyżurują popołudniami na świetlicy szkolnej, pomagając innym uczniom w odrabianiu lekcji, nadrabianiu zaległości, zrozumieniu trudnego materiału i nauce na sprawdziany. Dzieci chętnie korzystają z ich pomocy, dzięki czemu wolontariusze czują się potrzebni, a uczniowie mają wsparcie w nauce. Nasi wolontariusze nie zapominają także o swoich najmłodszych kolegach! Zapewniają na przerwach atrakcyjne spędzanie wolnego czasu dla przedszkolaków. Organizują dla nich zabawy, konkursy, tańce, ćwiczenia ruchowe, pokazy i czytają ciekawe książki, za co dzieci są im bardzo wdzięczne i czekają na nich z niecierpliwością.

Więcej: "Pogotowie naukowe" -w Szkole Podstawowej w Strzelcach

 

Radni zdecydowali

Na XVIII Sesji Rady Gminy Marcinowice, która odbyła się 27 kwietnia 2016 r. w sali narad Urzędu Gminy Marcinowice radni ponownie decydowali czy uchwała w sprawie dofinansowania zakupu samochodu dla Posterunku Policji w Marcinowicach zostanie podjęta.

Więcej: Radni zdecydowali

 

Projekt ”Do pełni sił -pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem i członkom ich rodzin”" w Marcinowicach.

Jeżeli jesteś ofiarą przestępstwa: oszustwa, kradzieży, pobicia, gwałtu, nękania, gróźb, molestowania seksualnego, znęcania się, utraty zdrowia w wyniku wypadku, błędu medycznego i innych przestępstw – lub członkiem rodziny takiej osoby, możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej.

Więcej: Projekt ”Do pełni sił -pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem i członkom ich rodzin”" w Marcinowicach.

 

Apel do mieszkańców

APEL!!!

W związku z tzw. „wiosennymi porządkami” w ogródkach przypominamy, że odpady ulegające biodegradacji (chwasty, trawa, liście, drobne gałązki) należy gromadzić w przydomowych kompostownikach lub przekazywać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych(PSZOK)
w Marcinowicach.

Apelujemy również o niezastawianie autami dojazdu do nieruchomości i pojemników na odpady komunalne.
W przypadku braku dojazdu do pojemników nie będą one opróżniane.

 

Środa z Funduszami dla jednostek samorządu terytorialnego

 

Spotkanie informacyjne „Środa z Funduszami dla jednostek samorządu terytorialnego”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami".

Spotkanie będzie dotyczyć dofinansowania z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 dla jednostek samorządu terytorialnego i odbędzie się 4 maja 2016 roku. W tym samym terminie spotkania odbędą się również w Jeleniej Górze, Legnicy i Wrocławiu.

Więcej: Środa z Funduszami dla jednostek samorządu terytorialnego

 

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne