GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Zmieniamy nasze place zabaw!

Zmieniamy gminne place zabaw we wszystkich miejscowościach. Wkrótce najmłodsi mieszkańcy gminy aktywnie spędzą czas na zmodernizowanych placach wyposażonych w nowoczesne urządzenia, m.in huśtawki, bocianie gniazda, karuzele, bujaki, zestawy wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową i drabinkami. Miejsca zostaną ogrodzone i wyposażone w ławki, kosze na śmieci oraz odpowiednie tablice informacyjne. Na ukończeniu są prace projektowe, przygotowywany jest przetarg, tak aby początkiem lata ruszyła budowa pierwszych placów. 

plac zabaw

Zgodnie z założeniami projektu realizacja inwestycji została podzielona na dwa lata. Po konsultacjach z sołtysami i radnymi ustalono, że jeszcze w tym roku zmodernizowane zostaną place zabaw w Białej, Goli Świdnickiej, Klecinie, Kraskowie, Marcinowicach, Stefanowicach, Strzelcach, Śmiałowicach, Tworzyjanowie, Wirkach i Zebrzydowie. W roku 2022 nowe miejsca zabaw powstaną w Chwałkowie, Gruszowie, Mysłakowie, Szczepanowie, Sadach i Tąpadłach.

W największej i najmniejszej miejscowości gminy wybudowane zostaną dwa zupełnie nowe place zabaw. W Marcinowicach zostanie on zlokalizowany na osiedlu, w niedalekiej odległości od przedszkola, a w Stefanowicach tuż obok dębu. 

Środki na ten cel w kwocie miliona złotych zostały pozyskane przez Gminę Marcinowice z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Równolegle kończy się także doposażenie placu zabaw w Wirach przy wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Czekamy również na rozstrzygnięcie programu dotacyjnego, z którego sfinansowane ma zostać podobne zadanie w Kątkach.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź