GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Bez kategorii
Autor:Publikacja: Administrator 2

Dożynki Gminy Marcinowice – 24 sierpnia zapraszamy do Szczepanowa

Święto Plonów w Gminie Marcinowice odbędzie się w tym roku w sobotę 24 sierpnia w Szczepanowie. Dożynki obfitować będą w liczne atrakcje, a organizatorzy liczą na rekordową liczbę gości. Organizatorami i gospodarzami uroczystości są Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Sołectwo Szczepanów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka i Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Część oficjalna rozpocznie się korowodem dożynkowym, który uroczyście przejdzie spod świetlicy wiejskiej na boisko sportowe. Korowód będzie miał w tym roku wyjątkowy charakter, bo oprócz delegacji kilkunastu sołectw i stowarzyszeń z gminy Marcinowice, korowód uświetnią również zabytkowe ciągniki rolnicze.

O godzinie 14.00 odbędzie się polowa Msza Święta, misterium chleba i dożynkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat”.

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz Przewodniczący Rady Gminy Marcinowice Artur Fiołek wręczą tytuł Honorowego Obywatela Gminy Marcinowice Biskupowi Świdnickiemu Ignacemu Decowi. Będzie to również okazja do podziękowania rolnikom i wręczenie honorowych odznak „Zasłużony dla rolnictwa”, nadawanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych.

Tradycją Święta Plonów jest również konkurs na wieniec dożynkowy. W tym roku w konkursie wystartuje rekordowa liczba wieńców pieczołowicie przygotowanych przez sołectwa.

O podniebienia uczestników podczas dożynek zadbają sołectwa i stowarzyszenia z gminy Marcinowice. Ze swoimi przysmakami zaprezentują się miejscowości: Biała, Gruszów, Kątki, Klecin, Marcinowice, Strzelce, Szczepanów, Śmiałowice, Tworzyjanów, a także Klub Seniora z Kątek, Koło Gospodyń Wiejskich w Wirach, Koło Gospodyń Wiejskich w Zebrzydowie i Zespół „Akacjowe Śpiewule”.

Muzyczną rozrywkę już od godziny 18.00 zapewnią trzy bloki artystyczne:
“Polskie i Światowe Przeboje”, „Muzyczna Galeria Gwiazd”, a na zakończenie zabawa taneczna z zespołem „Walter band”. Muzyka będzie rozgrzewała dożynkową publiczność do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje towarzyszące. Miejsce imprezy zostało podzielone na kilka stref, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Na najmłodszych czeka Strefa Zabawy, a w niej dmuchane zamki i zjeżdżalnie, kule wodne, animatorzy zabaw dla dzieci, mechaniczne koniki, gry i zabawy sportowe, edukacyjny namiot Nadleśnictwa Miękinia. Strefa Agro, gdzie swoje produkty zaprezentują firmy z branży rolnej. Specjaliści udzielą informacji dotyczących sprzętu rolniczego jak i środków do produkcji rolnej. Zaprezentowane zostaną także zabytkowe i nowoczesne maszyny rolnicze. Na odwiedzających swoje bramy otwiera Wiejska Zagroda „U Braci”, gdzie zaprezentowane zostaną zwierzęta hodowlane nagradzane w licznych konkursach.

 

Ramowy program Dożynek Gminnych 2019 w Szczepanowie:

 • 13.30 Korowód dożynkowy
 • 14.00 Uroczysta polowa Msza Święta
 • 15.00 Otwarcie uroczystości dożynkowych
  Wręczenie tytułu “Honorowy Obywatel Gminy Marcinowice”
  Wręczenie odznaczeń “Zasłużony dla rolnictwa”
 • 16.00 Koncert dożynkowy Zespołu Pieśni i Tańca “Jubilat” oraz zespołu “Akacjowe Śpiewule”
 • 18.00 Koncert “Polskie i Światowe Przeboje”
 • 19.30 Koncert “Muzyczna Galeria Gwiazd”
 • 21.30 Zabawa taneczna z zespołem Walter Band

 

Sponsorzy i Partnerzy

 

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź