GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Informacje dla rolników
Autor:Publikacja: Joanna Anioł

XIX edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

 

Po raz kolejny Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw indywidualnych, z których przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników, do udziału Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Przedsięwzięcie realizowane jest od 2003 roku w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie. Współorganizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Patronat honorowy sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W osiemnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 21 tysięcy gospodarstw indywidualnych, a ich laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem rolniczym o mocy 55 KM.

Konkurs jest jednym z licznych działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, a udział w Konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. Ich właściciele mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie.

Podczas przeglądów komisje konkursowe sprawdzą, czy w gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia związane z wypadkami i chorobami zawodowymi.

 

Termin zgłaszania udziału w Konkursie mija 22.04.2022 r.

 

Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://www.krus.gov.pl/ a także w siedzibie PT KRUS w Świdnicy.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie.

 

Załączniki do pobrania:

Zal._nr_1_do_regulaminu_-_Formularz_zgloszeniowy

Zal._nr_2_do_regulaminu_-_Arkusz_oceny

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź