GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Ogłoszenia i komunikaty
Autor:Publikacja: Administrator 2

Wkrótce zostaje wznowiony ruch pociągów na trasie Sobótka-Marcinowice-Świdnica. Zachowaj ostrożność na przejazdach

W najbliższym czasie na linii kolejowej nr 285 Wrocław Główny – Jedlina Zdrój, na odcinku Sobótka Zachodnia – Świdnica Przedmieście, wznowiony zostanie ruch pociągów.

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Skrzyżowania toru z drogami są oznakowane i zapewniają bezpieczny przejazd.

Zawsze niezbędna jest także rozwaga i odpowiedzialne zachowanie kierowców i pieszych.

Brawura, pośpiech, rutyna i skłonność do ryzyka niektórych kierowców oraz pieszych, to główne przyczyny 98% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

Linia kolejowa nr 285 na odcinku Sobótka Zachodnia – Świdnica Przedmieście nie była użytkowana przez ostatnie 20 lat, dlatego szczególnie przypominamy o zachowaniu ostrożności na przejazdach. Obowiązuje także  zakaz przekraczania torów w miejscach niedozwolonych.

Rozwaga i bezpieczne zachowania pozwolą każdemu bezpiecznie przejść i przejechać przez tory. Unikajmy tragedii. Zatrzymanie się przed każdym przejazdem oraz zachowanie szczególnej ostrożności to gwarancja bezpieczeństwa dla kierowcy i osób, które przewozi jak również użytkowników linii kolejowej.

Prosimy o przekazywanie informacji o wznowieniu ruchu kolejowego wszystkim użytkownikom dróg.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź