GminaMarcinowice

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Administrator 2

Wiosenny raport inwestycyjny

Wiosenny raport z terenu, czyli gdzie aktualnie budujemy, modernizujemy i remontujemy.

– W Tworzyjanowie i Strzelcach dzięki wsparciu Kancelarii Premiera i Ministra Michała Dworczyka trwa zagospodarowanie przestrzeni wokół nowo wybudowanych świetlic. Powstaje nawierzchnia z kostki betonowej, oznakowanie, ogrodzenie, bramy wjazdowe i furtki, elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. I oczywiście zagospodarowanie zieleni.

– Budujemy 100-metrowy odcinek drogi wraz z oświetleniem przy Orliku w Wirkach. Koniec prac planowany jest już w maju.

Szczepanów i przebudowa drogi gminnej o łącznej długości ponad kilometra. Gotowa jedna zatoka autobusowa, wymieniona została część oświetlenia ulicznego. Aktualnie wykonawca buduje chodnik, wjazdy na posesje oraz kanalizację deszczową. Wkrótce wymiana nawierzchni na drodze. Działamy dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych.

– W Wirach trwają prace nad przygotowaniem Klubu Malucha do przyjęcia najmłodszych mieszkańców Gminy Marcinowice przy wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Budowane są dojścia do budynku, modernizowany jest plac zabaw. Rozpoczęła się również budowa drogi transportu rolnego ze środków samorządu  województwa i Wicemarszałka Grzegorza Macko.

A dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy w Marcinowicach powstają kolejne projekty, przetargi, umowy. Wkrótce więcej dobrych informacji.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź