GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Ogłoszenia i komunikaty
Autor:Publikacja: Administrator 2

We wrześniu rozpocznie się przebudowa drogi gminnej w Szczepanowie

W poniedziałek 8 czerwca w Urzędzie  Gminy Marcinowice Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń podpisał umowę na przebudowę drogi gminnej w Szczepanowie. Wykonawcą inwestycji będzie firma "Usługi Montażowo-Budowlane A.J.M. Artur Gawłowski" z Kamiennej Góry. 

Kwota dotacji jaką Gmina Marcinowice otrzymała na realizację inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wyniosła 1 612 500 zł.

Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy z pierwszym dniem września. Maksymalny termin zakończenia  zadania to sierpień 2021 r.

W ramach projektu przebudowy drogi wykonana zostanie nowa nawierzchnia w miejsce granitowej kostki oraz chodnik od drogi krajowej, aż do końca miejscowości w kierunku Strzelec o łącznej długości ponad kilometra. Prace obejmą również wymianę części oświetlenia na tym odcinku, powstanie kanalizacji deszczowej, wjazdów na posesje. Dodatkowo na modernizowanym odcinku wybudowane zostaną dwie zatoki autobusowe, które zapewnią bezpieczną podróż mieszkańcom oraz dzieciom w drodze do szkoły.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź