GminaMarcinowice

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Joanna Anioł

Sprawność Pływaka

26.11.2019 r. kl. IIb zakończyła 20 godzinny kurs nauki pływania, który odbywał się w ramach projektu „Umiem pływać” w Parku Wodnym „Aquarius” w Bielawie.

Uczniowie pod kierunkiem instruktorki nauki pływania – P. Aleksandry Skowron,  nauczyli  się technik pływania  na piersiach i grzbiecie, nurkowania w dal i w głąb, skoków do wody, zaliczyli wszystkie 4 sprawdziany: RYBKA, FOKA, NUREK, DELFINEK. Z wielką radością przyjęli wiadomość od wychowawczyni, że właśnie zdobyli sprawność Pływaka i otrzymają wlepkę Pływak/Wodniak do Legitymacji Sprawnego Dolnoślązaczka. – To bardzo dobra grupa!  – mówiła instruktorka pływania. – Bardzo się cieszę, że wszyscy tak się zmobilizowali i wykorzystali swoją szansę – dodała wych. Alicja Śliwkiewicz.

Realizatorem programu była Dolnośląska Federacja Sportu  z  siedzibą we Wrocławiu w porozumieniu z Gminą Marcinowice. Projekt realizowany był ze środków Funduszu Zajęć Sportowych w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź