GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Ruszyła plenerowa biblioteczka na Tuwima

Plenerowa biblioteczka stanęła w Marcinowicach. To projekt przygotowany przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach, a jego główny cel to rozwijanie w mieszkańcach zamiłowania do czytelnictwa. Bookcrossing to coraz bardziej popularna forma nieodpłatnego przekazywania książek, tak aby kolejna osoba mogła je przeczytać i przekazać dalej.

Książki umieszczone w biblioteczce można wypożyczyć do domu, mile widziane jest także zostawienie w budce ciekawego tytułu ze swojego księgozbioru.

– Nieprzypadkowe jest miejsce, w którym stanęła biblioteczka – ulica Tuwima, stąd właśnie motyw lokomotywy ciągnącej wagon z książkami nawiązujący do znanego wszystkim wiersza polskiego poety. Mamy nadzieję, że nasz pomysł spotka się z dobrym przyjęciem mieszkańców, a z biblioteczki będą korzystały zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. – mówi dyrektor Centrum Kultury Dawid Sobczyk. – Pierwsze reakcje pozytywnie nas zaskoczyły. W pierwszym dniu funkcjonowania, biblioteczka zapełniła się po brzegi nowościami wydawniczymi, które przekazali mieszkańcy naszej gminy – dodaje.

Biblioteczka plenerowa zlokalizowana jest przy Urzędzie Gminy w Marcinowicach, ulica Tuwima 2. Książki można wypożyczać i przynosić przez cały czas, niezależnie od dnia i godziny. Zapraszamy!

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź