GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Rozstrzygnięto przetarg na modernizację 12 placów zabaw

Rozstrzygnięto przetarg na modernizację 12 placów zabaw na terenie Gminy Marcinowice. Wykonawcą zadań będą dwie firmy - Apis Polska z Jarosławia oraz Magic Garden z Pakości. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca będzie miał na wybudowanie placów 60 dni od daty podpisania umowy. Możliwe, że na z pierwszych placów dzieci skorzystają jeszcze podczas trwających właśnie wakacji.

Place zabaw zostaną zmodernizowane w miejscowościach: Biała, Gola Świdnicka, Krasków, Klecin, Marcinowice, Stefanowice, Śmiałowice, Strzelce, Tąpadła, Tworzyjanów, Wirki, Zebrzydów. W przyszłym roku modernizacja obejmie place w pozostałych miejscowościach gminy Marcinowice: Chwałkowie, Gruszowie, Mysłakowie, Sadach i Szczepanowie.

Miejsca zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia, m.in huśtawki, bocianie gniazda, karuzele, bujaki, zestawy wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową i drabinkami. Miejsca zostaną ogrodzone i wyposażone w ławki, kosze na śmieci oraz odpowiednie tablice informacyjne.

Środki na ten cel w kwocie miliona złotych zostały pozyskane przez Gminę Marcinowice z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakończyło się także doposażenie placu zabaw w Wirach przy wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Podobne zadanie zostanie zrealizowane również w Kątkach ze środków przeznaczonych na wsparcie gmin popegeerowskich.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź