GminaMarcinowice

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Joanna Anioł

Rodzinna Gra Terenowa w Marcinowicach

14 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyła się Rodzinna Gra Terenowa „Niepodległa”.

Wzięło w niej udział ponad 50 osób: uczniowie, rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach Dawid Sobczyk, radni Gminy Marcinowice: Bożena Lema, Stanisława Gerus, Władysław Bielecki. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości obok takich wydarzeń jak Marcinowicki Turniej Listopadowy oraz „Szkoła do hymnu”. Uczestnicy zorganizowani w rodzinne zespoły zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi historii Polski z cyklu „co każdy Polak o swoim kraju wiedzieć powinien”. Nie brakowało atrakcji, a jedną z nich był brak światła, więc zawodnicy poruszali się po szkole w ciemnościach rozświetlanych światłem latarek.

Zadania nie były łatwe, ale większość uczestników poprawnie  zdała ten nietypowy egzamin na przysłowiową piątkę. Na zmęczonych czekał poczęstunek.

Nagrody – vouchery do kina otrzymały dzieci ze zwycięskich drużyn: Maciej Błoński, Zuzanna i Natalia Józefiak oraz Natalia i Wojciech Szustka, pozostali  pamiątkowe medale, które wręczył  wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz dyrekcja szkoły pani Beata Golczewska i pani Renata Konarska.. Grę zakończyło spotkanie przy obelisku poświęconym polskiemu pilotowi Franciszkowi Żwirce, gdzie zapalono znicz i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Dyrekcja szkoły dziękuje państwu Gaikom za organizację Imprezy. Podziękowania kierujemy również do wszystkich nauczycieli i pracowników, rodziców, którzy pomogli i uczestniczyli w tym przedsięwzięciu;

Szczególne podziękowania składamy właścicielom firmy „Darvit” za przekazanie wędlin na poczęstunek.

 

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź