GminaMarcinowice

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Administrator 2

Powstanie przystanek kolejowy w Strzelcach

 

Spółka PKP PLK zbuduje nowy przystanek kolejowy w Strzelcach. Informację o planowanej inwestycji przekazali podczas konferencji prasowej Minister Michał Dworczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, Wiceprezes PKP PLK Mirosław Skubiszyński, Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek i Sołtys Strzelec Waldemar Krzyśków. 

Przystanek w Strzelcach ma powstać w ramach rządowego programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Mamy jeszcze jeden taki przystanek w Świdnicy, jeden pod Dzikowcem w Boguszowie Gorcach. Łączna wartość inwestycji to ponad 10 milionów, które zostaną zainwestowane po aby te trzy przystanki w subregionie wałbrzyskim zbudować, a następnie uruchomić – mówił Minister Michał Dworczyk

W ramach inwestycji powstać ma nowy peron o długości 100 m, z możliwością rozbudowy do 150 m. Wybudowane zostanie dojście do peronów. Przystanek zostanie wyposażony w gabloty i tablice informacyjne wraz z elementami małej architektury (ławki, kosze na śmieci) oraz oświetlenie ledowe. Na wykonanie inwestycji wykonawca będzie miał 16 miesięcy. To ważna wiadomość nie tylko dla mieszkańców Strzelec ale także sąsiednich miejscowości – Tworzyjanowa i Chwałkowa. W Strzelcach znajdują się  m.in. ośrodek zdrowia, szkoła i szlak turystyczny w kierunku Ślęży. Informacja powinna ucieszyć mieszkańców, ale także turystów, którzy korzystają z Kolei Dolnośląskich. Linia kolejowa nr 285 została reaktywowana po 22 latach przerwy. Dzięki wznowieniu ruchu pasażerskiego na tej trasie mieszkańcy zyskali możliwość łatwego i wygodnego dojazdu do stolicy województwa oraz do Świdnicy. To doskonała alternatywa dla obciążonej drogi krajowej nr 35. Przystanek w Strzelcach będzie trzecim, po Marcinowicach i Szczepanowie, przystankiem zlokalizowanym w gminie Marcinowice.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź