GminaMarcinowice

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Joanna Anioł

Powiatowe ćwiczenia Ratowniczo – Gaśnicze “Colgate 2019”

26 października 2019 r. odbyły się ćwiczenia Ratowniczo – Gaśnicze pod kryptonimem “Colgate 2019”. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy z udziałem policji, pogotowia ratunkowego, Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Świdnicy oraz MPK.

Scenariusz przewidywał m.in. uprowadzenie przez terrorystów autobusu należącego do świdnickiego MPK, który po nieudanej próbie zatrzymania zderzył się z innym busem.

Kolejno przeprowadzono pościgi z udziałem psów policyjnych i strzelanina. Strażacy główną część swoich zadań przeprowadzili na terenie fabryki Colgate, gdzie przewidziane były wybuchy i pożar. W ćwiczeniach wzięła udział m.in. grupa wysokościowa.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie zasad współdziałania Państwowej Straży Pożarnej z innymi podmiotami, takimi jak Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Miejska oraz z powiatowym i gminnym zespołem zarządzania kryzysowego podczas organizowania i prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych na terenach przemysłowych, drogach oraz akwenach.

Gminę Marcinowice reprezentowały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Zebrzydowa i Strzelec.

 

 

Zdjęcia opublikowane za zgodą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź