GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Ogłoszenia i komunikaty
Autor:Publikacja: Administrator 2

Ponad dwa miliony złotych na drogi dla Gminy Marcinowice

Gmina Marcinowice z kolejnym dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród zadań do realizacji znalazła się przebudowa drogi gminnej w Szczepanowie oraz ulic Szymborskiej i Broniewskiego w Marcinowicach na łączną kwotę ponad dwóch milionów złotych.

Szczepanów

Kwota dotacji – 1 612 500 zł, 75 % kosztów inwestycji

W ramach projektu przebudowy drogi gminnej w Szczepanowie zaplanowano wykonanie drogi wraz z kanalizacją deszczową na długości ponad kilometra. Wzdłuż niej wybudowane zostaną chodniki wraz z nowym oświetleniem. W dwóch miejscach usytuowane zostaną zatoki autobusowe, które zapewnią bezpieczną podróż dzieciom w drodze do szkoły. 

 

Marcinowice, ul. Szymborskiej i Broniewskiego

Kwota dotacji – 523 386 zł , 75% kosztów inwestycji

Zakres prac na tym odcinku obejmuje wykonanie nowej nawierzchni, oświetlenia ulicznego, chodników na długości 375 metrów oraz kanalizacji deszczowej.

Drogi w Szczepanowie i Marcinowicach to kolejne inwestycje realizowane przez gminę Marcinowice z Funduszu Dróg Samorządowych. W niespełna półtora roku przy wsparciu Ministra Michała Dworczyka  pozyskaliśmy dofinansowania w  kwocie przeszło 3,5 miliona złotych na drogi gminne. 

 

 

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź