GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny / Ogłoszenia i komunikaty
Autor:Publikacja: Administrator 2

Pomoc dla Seniorów-rusza Solidarnościowy Korpus Wsparcia

Od 23 października uruchomiony został Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. To dedykowana infolinia dla seniorów, wsparcie wolontariuszy i pracowników pomocy społecznej w pomoc osobom starszym w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię.

22 505 11 11 – dedykowana infolinia

W ramach programu uruchomiona została dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.

Za pomocą infolinii seniorzy połączą się z konsultantem, który zbierze od nich informacje i dane. Następnie będą one przekazane do ośrodka pomocy społecznej. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy.

www.wspierajseniora.pl – adres dla osób, które chcą pomóc

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na uruchomionej stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy.

Szczegółowe informacje dla Seniorów i chętnych wolontariuszy znajdują się na stronie www.wspierajseniora.pl.

Pomoc dla Seniorów w Gminie Marcinowice koordynowana jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Marcinowicach – tel. 74 858 52 22, 74 856 94 31.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź