GminaMarcinowice

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Administrator 2

Policjanci przygotowują się do budowy nowego posterunku w Marcinowicach

Marcinowiccy policjanci przygotowują się do budowy nowego posterunku policji. W tym celu zorganizowane zostało spotkanie w nowo wybudowanej siedzibie funkcjonariuszy w Prochowicach – pierwszej powstałej w systemie modułowym 3D jednostce w Polsce.   Podobny obiekt ma zostać wybudowany przy ulicy J. Tuwima w Marcinowicach jeszcze w tym roku kalendarzowym. Umowę na realizację inwestycji podpisał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski.

Wizyta z mundurowymi w Prochowicach miała na celu zapoznanie z funkcjonalnością budynku, zastosowanymi rozwiązaniami, szczegółami technicznymi i organizacyjnymi pracy posterunku. W spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mł. insp. Andrzej Dobies, Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek oraz Kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach asp. sztab. Remigiusz Strzelczyk.

Zgodnie z podpisaną umową, na inwestycję zaplanowano niespełna 3 miliony złotych. Założenia projektowe obejmują budowę w systemie modułów dwóch parterowych budynków z przeznaczeniem na funkcję budynku administracyjnego posterunku policji
i garażu z magazynem wraz z zagospodarowaniem terenu.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź