GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Bez kategorii / Czas wolny / Galerie zdjęć
Autor:Publikacja: Administrator 2

Pobiegliśmy dla biało-czerwonej i przekazaliśmy wóz strażacki do OSP Śmiałowice

Dziękujemy mieszkańcom za udział w biało-czerwonej sztafecie Gminy Marcinowice. W ten właśnie sposób uczciliśmy dwa ważne wydarzenia - Święto Konstytucji 3 Maja i Międzynarodowy Dzień Strażaka, w ramach którego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiałowicach został przekazany średni samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco Magirus. Wóz przekazali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworzyjanowie. 

 

3 maja rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 12.00 w Tworzyjanowie, skąd wyruszyła nasza biało-czerwona sztafeta. Mieszkańcy oraz strażacy wraz z rodzinami przejechali na rowerach w eskorcie wozów strażackich OSP Tworzyjanów. Był to jednocześnie ostatni wyjazd Iveco z Tworzyjanowa, który udał się do swojej nowej jednostki w Śmiałowicach.

Sztafeta przebiegła i przejechała przez 19 miejscowości Gminy Marcinowice, pokonując łącznie ponad 50 kilometrów. W kolejnych miejscowościach do biało-czerwonego peletonu dołączali kolejni mieszkańcy, którzy na sportowo chcieli uczcić Święto Konstytucji 3 Maja.

Finał sztafety miał miejsce w Śmiałowicach, gdzie Iveco Magirus zostało przywitane przy asyście strażaków wszystkich jednostek OSP Gminy Marcinowice.

W oficjalnym przekazaniu wozu uczestniczyli Poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź, Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek, Radna Śmiałowic Danuta Maślany, Sołtys Śmiałowic Magdalena Szal-Żółkiewska oraz władze OSP Tworzyjanów – Naczelnik Arkadiusz Kulig, Prezes Henryk Kulig i władze OSP Śmiałowice – Naczelnik Marcin Preis i Prezes Patryk Nocoń.

Po otrzymaniu kluczyków do Iveco, wóz został poświęcony przez księdza proboszcza Marcina Gęsikowskiego.

Dziękujemy za przygotowanie uroczystości i udział w biało-czerwonej sztafecie. Do zobaczenia za rok!

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź