GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Galerie zdjęć
Autor:Publikacja: Administrator 2

Nowy radiowóz i zapowiedź budowy Posterunku Policji w Marcinowicach

Samochód Kia Sportage z napędem 4x4, wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1.6 l i mocy 177  wzmocni funkcjonariuszy posterunku policji w Marcinowicach. Radiowóz został zakupiony dzięki współpracy Komendy Głównej Policji i Gminy Marcinowice - każda z instytucji przekazała na ten cel po 62 500 zł. 

Kluczyki do radiowozu na ręce funkcjonariuszy policji przekazał Szef KPRM Minister Michał Dworczyk, Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mł. insp. Andrzej Dobies, Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz Przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek w obecności policjantów, radnych, sołtysów i dyrektorów jednostek.

Nowy samochód jest odpowiedzią na zapotrzebowanie, jakie zgłaszali funkcjonariusze – dzięki zwiększonym możliwościom technicznym radiowóz będzie skuteczniej realizował zadania związane z bezpieczeństwem mieszkańców gminy.

Jednocześnie Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował o planach budowy nowego posterunku policji w Marcinowicach. Na realizację inwestycji zaplanowano niespełna 3 miliony złotych. Założenia projektowe obejmują budowę w systemie modułów 3D dwóch parterowych budynków z przeznaczeniem na funkcję budynku administracyjnego Posterunku Policji i garażu z magazynem wraz z zagospodarowaniem terenu na działce przy ulicy J. Tuwima w Marcinowicach. Zgodnie z zakończonym przetargiem prace mają rozpocząć już w 2022 roku.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź