GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Kolej powraca do Gminy Marcinowice! 12 czerwca ruszają połączenia pasażerskie

W poniedziałek 6 czerwca pociąg osobowy znowu przejechał przez Gminę Marcinowice. Tym samym przejazd specjalny na trasie Wrocław - Sobótka - Szczepanów - Marcinowice - Świdnica oficjalnie otworzył reaktywowaną po 22 latach przerwy linię kolejową nr 285. 

Połączenia realizowane będą przez nowoczesny hybrydowe szynobusy Impuls II. Trzyczłonowe, wygodne pociągi przystosowane są do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Każdym z nich może wygodnie podróżować około 300 pasażerów. Składy zostały wyposażone w klimatyzację i bezprzewodowy, ogólnodostępny internet.

Dzięki wznowieniu ruchu pasażerskiego na tej trasie mieszkańcy zyskują możliwość łatwego i wygodnego dojazdu do stolicy województwa oraz do Świdnicy. To doskonała alternatywa dla obciążonej drogi krajowej, jak również propozycja dla turystów, których już teraz zapraszamy do Gminy Marcinowice. W komfortowych warunkach, w niecałą godzinę można dostać się z Wrocławia zarówno do Szczepanowa, jak i do Marcinowic – mówi wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń.

Regularne połączenia na tej trasie rozpoczną się w niedzielę 12 czerwca. Z rozkładem jazdy szynobusów można zapoznać się na stronie Kolei Dolnośląskich.

 

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź