GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

Gruszka Run-300 biegaczy na starcie w Gruszowie w najbliższą sobotę!

W sobotę 7 września startuje Gruszka Run, projekt który w czerwcu 2019 r. wygrał w konkursie Aktywny Dolny Śląsk. To oddolna inicjatywa mieszkańców małej miejscowości Gruszów, w którą z biegiem czasu włączali i włączają się kolejne osoby.

Na starcie stanie 200 dorosłych i 100 młodych biegaczy z całego Dolnego Śląska. Zainteresowanie zawodami było wyjątkowo duże, a zapisy na bieg zakończyły się w zeszłym miesiącu. Jak zapowiadają organizatorzy, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przyjechać do Gruszowa i wziąć udział w kibicowaniu oraz w rodzinno-sportowym pikniku, który trwał będzie do samego wieczora. Od kilku dni trwają prace związane z przygotowaniem terenu. Włączają się w nie mieszkańcy Gruszowa, a także okolicznych miejscowości.

W trakcie wydarzenia rozegrane zostaną zawody na dystansach 4,5 km i 9 km. Dzieci i młodzież zmierzą się w biegach małej, średniej, dużej i dojrzałej gruszki. Organizatorzy zapewniają medale, statuetki oraz atrakcyjne pakiety startowe dla wszystkich zawodników. Po biegu wśród wszystkich biegaczy zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

W okolicznym urokliwym sadzie będzie można spędzić czas na leżakach i hamakach, delektując się potrawami przygotowanymi przez Sołectwo Gruszów.

Projekt jest realizowany w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk.

Organizatorzy:

Gminny Ludowy Klub Sportowy Marcinowice

Sołectwo Gruszów

Gmina Marcinowice

Wydarzenie wspierają:

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń

Pałac Gruszów – sponsor głównych nagród dla zawodników

Wilo Polska, Sonel, Job Center – sponsor nagród rzeczowych dla uczestników biegu

Bonart – dostawca wody

Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiałowicach

Klub Biegacza Sobótka

Świdnicka Grupa Biegowa

Sołectwa Gminy Marcinowice

Szczegóły dotyczące biegu znajdziecie na www.facebook.com/GruszkaRun oraz na stronie Gruszka Run.

 

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź