GminaMarcinowice

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Joanna Anioł

Dni otwarte w Szkole Podstawowej w Marcinowicach

27 lutego 2020 r. Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyły się Drzwi Otwarte dla wszystkich uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych.

Zaproszenie przyjął również Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń. Na przybyłych czekało wiele atrakcji. W pierwszej części spotkania odbyła się „Prezentacja Diamentów”. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań, pasji, talentów. Były Diamenty wokalne, muzyczne, recytatorskie, sportowe, plastyczne,
i artystyczne.

Duże emocje wywołały popisy akrobatyczne naszej uczennicy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie  kopalni diamentów. Każdy gość otrzymał mapę, która pomagała odwiedzić wszystkie przygotowane niespodzianki, a było ich wiele: Kraina Lego i Ozobotów, zajęcia plastyczne, zabawy z językiem obcym, kraina gier i zabaw, doświadczenia przyrodnicze, sensoplastyka, konkurencje sportowe oraz  kraina baśni.

Przyszli wychowankowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w przygotowanych zabawach i zajęciach. W tym dniu była też możliwość udziału w eksperymentach przeprowadzanych w doskonale wyposażonych w ramach projektu “Rozwijamy kompetencje kluczowe w Gminie Marcinowice” , nowoczesnych pracowniach dydaktycznych do chemii i innych przedmiotów przyrodniczych.

 

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź