GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Administrator 2

„Bitwa o wozy” wygrana! Samochód ratowniczo-gaśniczy wzmocnił Gminę Marcinowice!

"Bitwa o wozy" wygrana! Nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO o wartości ponad 800 tysięcy złotych zasilił jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Marcinowicach. To dzięki mobilizacji mieszkańców Gminy Marcinowice, którzy w wyborach prezydenckich wykazali się wyjątkową, obywatelską postawą. Dziękujemy!

Wozy trafiły do gmin z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw. Gmina Marcinowice osiągnęła najwyższą frekwencję 70,30% z ponad 40 gmin w dawnym województwie wałbrzyskim.
Pojazd, który zasilił jednostkę w Marcinowicach to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 na podwoziu marki VOLVO z kabiną sześcioosobową. Auto zabudowane i dostarczone przez firmę Bocar posiada nowoczesną autopompę, zbiornik na wodę o pojemności 4000 litrów i zbiornik na 400 litrów środka pianotwórczego. Wóz wyposażony jest w wyciągarkę, hydrauliczny sprzęt do ratownictwa drogowego, walizkę medyczną oraz maszt oświetleniowy. Na pokładzie znajduje się radiostacja samochodowa, latarki dla ratowników, drabina, sprzęt pożarniczy oraz system ładowania akumulatorów i sprężonego powietrza na postoju.
Foto: Piotr Romanowicz

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź