GminaMarcinowice

Home / Aktualności / Czas wolny / Galerie zdjęć
Autor:Publikacja: Administrator 2

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielę 23 czerwca 2019 r. na boisku sportowym w Strzelcach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do zaciętej rywalizacji w zawodach sportowo-pożarniczych przystąpiły młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców i dziewcząt, kobiece drużyny pożarnicze i seniorzy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Rywalizacja toczyła się pod czujnym okiem komisji sędziowskiej składającej się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Zawody składały się z dwóch części: sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie zadania.

A oto zajęte miejsca w zawodach strażackich:

Seniorzy

  1. OSP Zebrzydów
  2. OSP Tworzyjanów
  3. OSP Marcinowice
  4. OSP Strzelce
  5. OSP Mysłaków
  6. OSP Śmiałowice

Kobiece Drużyny Pożarnicze:

  1. OSP Zebrzydów
  2. OSP Marcinowice

Juniorzy – chłopcy 15-18 lat

  1. MDP Zebrzydów

Dzieci – dziewczęta i chłopcy 12-15 lat

  1. MDP Śmiałowice

Puchary, dyplomy oraz medale wręczyli Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Czesław Wawro.

Odbyło się również przekazanie odznaczeń zasłużonym druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po zawodach odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowozakupionego samochodu Mercedes przez Wójta Gminy Marcinowice Prezesowi OSP Strzelce .

Organizatorami imprezy była Gmina Marcinowice, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Marcinowicach, GOK Marcinowice oraz OSP Strzelce przy współudziale Rady Sołeckiej w Strzelcach .

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali poczęstowani grochówką i kiełbaską przygotowaną przez panie z Rady Sołeckiej w Strzelcach.

Na zawody przybyli również: Przewodniczący Rady Gminy Marcinowice Artur Fiołek, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Iwona Wiśniewska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Marcinowice – Sołtys wsi Strzelce Waldemar Krzyśków oraz Radni, Sołtysi, mieszkańcy, sympatycy OSP.

Warto wiedzieć

W serwisie

Sprawdź