niedziela, 21 kwietnia 2019r.
   
Czcionka

Pierwsze roboty w szkole w Strzelcach!

Pierwszy robot zawitał w gabinecie dyrektora w piątek! Przyszedł, poruszał się, tańczył i robił to, co zostało mu zaprogramowane!


Od września uczniowie kl. IV – VIII Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach mają możliwość brania udziału w innowacyjnej,

metodzie nauki programowania – robotyce. Zajęcia te to doskonała okazja do rozwijania kompetencji informatycznych i technicznych. To również możliwość kształcenia twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

W trakcie zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów.  Zajęcia pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować sił w konstruowaniu
i programowaniu robotów. W piątek 19 października został złożony ostatecznie pierwszy z robotów,  który zaprogramowany przez chłopców z klasy VI, Dominika Sowę i Wojciecha Żydka zawędrował do gabinetu pani dyrektor, Joanny Mazanki.

Warsztaty, prowadzone przez panią Joannę Zawadę i będą trwały cały rok szkolny, a na udział mają szansę wszyscy uczniowie, gdyż co dwa miesiące uczestnicy zajęć będą się wymieniać.

Pani Joanna Zawada była pomysłodawcą zajęć, pani dyrektor ich gorącym sprzymierzeńcem i organizatorem, a Rada Rodziców głównym sprawcą, którzy pomogli w zakupie zestawów robotów. To z pozyskanych środków Rady Rodziców sala komputerowa została wyposażona w cztery zestawy robotów oraz dwa tablety niezbędne do programowania.

Warto także wspomnieć, że już uczniowie klas I- III programują! Wszyscy z nauczycielami wzięli udział w  programie „Kod do przyszłości”. Dzięki niemu nauczyli się programować, a pozyskane zestawy klocków Lego służą do nauki programowania na każdych zajęciach informatycznych.

 

 

 

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice