piątek, 26 kwietnia 2019r.
   
Czcionka

Starostowie dożynek

Na tegorocznych dożynkach rolę starościny pełnić będzie Pani Małgorzata Michułka.

Pani Małgorzata Michułka to mieszkanka miejscowości Tąpadła.  Od 25 lat wspólnie z mężem i rodziną jego brata prowadzą 200 hektarowe rodzinne gospodarstwo rolne. Uprawiają zboża: pszenicę, jęczmień browarny, kukurydzę oraz rzepak i ziemniaki. Posiadają również małą alejkę czereśniową, a z owoców Pani Małgorzata przygotowuje przetwory dla całej rodziny.

Pani Małgorzata to mama trójki dzieci: dwóch synów w wieku 21 i 17 oraz córki, która ma 8 lat. Najstarszy syn od przyszłego roku planuje założyć hodowlę zwierzęcą i również pomaga w gospodarstwie. Młodszy syn jest szkolącym się piłkarzem, trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica. Córka to oczko w głowie Państwa Michułków, z chęcią pomaga mamie w przygotowaniach obiadów i przetworów.

Pani Małgorzata w wolnych chwilach lubi czytać książki, uczestniczy w zawodach strażackich oraz angażuje się w pomoc ludziom w potrzebie.

- To zaszczyt dla mnie pełnić funkcje starościny na tegorocznych dożynkach i zrobię wszystko żeby godnie reprezentować wszystkich rolników. - mówi Pani Małgorzata Michułka.

Starostą gminnych dożynek będzie mieszkaniec Marcinowic, chociaż od zawsze związany również z Mysłakowem, Pan Michał Giza. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, kierunek zarządzanie i organizacja w biznesie.

Wraz z ojcem Janem prowadzi gospodarstwo o powierzchni 90 ha w Mysłakowie, choć pola uprawne rozrzucone ma po całej gminie - Strzelce, Gola, Szczepanów, Zebrzydów oraz przede wszystkim Mysłaków. Uprawia rzepak, pszenicę, jęczmień browarny, kukurydzę oraz od tego roku po wielu latach przerwy buraki cukrowe. Ponadto wraz z bratem Sławkiem prowadzi firmę zajmującą się transportem międzynarodowym.

Mąż Sylwii i ojciec czteroletniej Weroniki – miłośniczki pływania, nurkowania i kucyków Pony.

Zainteresowania Pana Michała to szeroko pojęte rolnictwo, nie tylko maszyny, ale również poszukiwanie różnych sposobów uprawy oraz eksperymenty w tym temacie.  W wolnym czasie basen z córką i żoną, kino, dobra książka i audiobooki. Jak zareagował na propozycję objęcia funkcji starosty?

- Zaskoczenie, kompletnie się tego nie spodziewałem. Aż usiadłem. – mówi Pan Michał.  Zaszczyt na który uważałem, że jestem za młody, że jeszcze za mało osiągnąłem na taką funkcję. Zgodziłem się po namyśle. Traktuje to jako kredyt zaufania na przyszłość.- dodaje.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice