wtorek, 19 marca 2019r.
   
Czcionka

Rozśpiewane Kątki gościły przyjaciół z Czech

24 czerwca po raz ósmy Kątki gościły zespoły ludowe z Dolnego Śląska na Akacjowym Śpiewaniu pod Ślężą. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach oraz Zespół Akacjowe Śpiewule z Kątek.


W przeglądzie udział wzięło 11 zespołów folklorystycznych, a wśród nich: Akcjowe Śpiewule, Radośni, A To Heca, Marzenie, Olszanaicy, Izerskie Bogdanki, Uciechowianki, Jaworzynianie, Czerwone Róże, Katarzynki i Jarzębina.

 

Wyjątkowymi gośćmi festiwalu była kilkudziesięcioosobowa reprezentacja z mikroregionu Lazenskiego z Czech – partnerskiego regionu gminy Marcinowice.
Wizyta odbyła się w ramach projektu partnerskiego "Sąsiedzi nie tylko na mapie – poznajemy nasze lokalne walory”. Gości z Czech przywitał wójt Władysław Gołębiowski, życząc udanego zwiedzania Świdnicy oraz gminy Marcinowice. Po popołudniowym odkrywaniu piękna naszego regionu, uczestnicy projektu udali się na przegląd zespołów ludowych.


- Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i zapraszamy do Kątek w przyszłym roku. – mówił wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski – To wielka wartość, że możemy spotykać się tutaj
z naszymi sąsiadami z Czech, poznawać i wzajemnie szanować nasze lokalne tradycje
– dodał.


Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice