piątek, 22 lutego 2019r.
   
Czcionka

Wywóz odpadów udaremniony

Na wyraźny sygnał m.in. z Urzędu Gminy w Marcinowicach, policja w dniu 27 czerwca 2018 r. przechwyciła wywrotkę z odpadami, które nielegalnie miały być zdeponowane w na terenie jednej z miejscowości gminy.

W wyniku policyjnej interwencji zatrzymany został dzierżawca terenu oraz kierowca ciężarówki. Podczas realizacji czynności dotyczących nielegalnego składowania odpadów na terenie gminy Marcinowice, policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który chciał przyjąć na dzierżawionej przez siebie działce, bez wymaganych pozwoleń zmieszane odpady komunalne.
Policjanci we współpracy z pracownikami Urzędu Gminy uniemożliwili rozładowanie odpadów na posesji. Przewoźnik został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł za przewożenie odpadów bez wymaganych dokumentów w związku art. 92 ustawy o transporcie drogowym. W stosunku do osoby przyjmującej i nadającej odpady prowadzone jest postępowanie o wykroczenie w związku z ustawą o odpadach.

- Sprawna akcja policji we współpracy z urzędem i mieszkańcami stwarza nadzieję, że w przyszłości tego rodzaju procedery nie będą miały miejsca. – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice