piątek, 18 stycznia 2019r.
   
Czcionka

Naturalnie i jak zdrowo

W dniu 16 kwietnia br. Szkołę Podstawową im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach odwiedziła kolejna edukatorka -  Pani Danuta Schanne, która w ramach realizowanego programu Edukacji do starości „Nawzajem sobie potrzebni” przeprowadziła dla uczniów zajęcia promujące zdrowe, ekologiczne odżywianie.

 

 

Pani Schanne prowadzi w Goli Świdnickiej własne gospodarstwo rolne i sama wytwarza pyszne wyroby mleczne oraz piecze wyborne chleby i maślane bułeczki. Na zajęciach z panią Danutą dzieci miały okazję zapoznać się krok po kroku z procesem wytwarzania jogurtów naturalnych oraz różnego rodzaju serów z mleka krowiego: białych, żółtych, a nawet oscypków. W warsztatach uczestniczyli również goście – Pani Krystyna Lasek, główny koordynator programu oraz sekretarz Gminy Marcinowice Pani Alicja Synowska, koordynator gminny.

Wszystkie dzieci, oraz honorowi goście i Pani dyrektor Joanna Mazanka chętnie próbowali prezentowanych na warsztatach swojskich wypieków oraz przepysznych, naturalnych wyrobów mlecznych.

Były to już trzecie zajęcia realizowane w szkole w ramach wspomnianego programu. Rozpoczęły je warsztaty malarskie z artystką Panią Anną Wróbel Zucco i Panią Krystyną Piotrowską – Reszko, w kwietniu też odbyły się warsztaty kulinarne z Panią Marcelą Borek. Szkoła nawiązała także współpracę z Domem Seniora w Marcinowicach, który odwiedzili uczniowie i przedszkolaki z wiosennym programem artystycznym. Wszystkie prowadzone działania i zajęcia cieszą się wśród uczniów i rodziców dużym zainteresowaniem
i zaangażowaniem, a edukatorom przynoszą radość. Są zatem praktycznym dowodem, że wszyscy - dzieci, dorośli oraz seniorzy naprawdę jesteśmy nawzajem sobie potrzebni.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice