piątek, 26 kwietnia 2019r.
   
Czcionka

"Nawzajem sobie potrzebni"

Szkoły z terenu gminy Marcinowice przystąpiły do programu „Nawzajem sobie potrzebni” w ramach Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia się, którego członkiem jest gmina Marcinowice.

 

Celem programu jest przede wszystkim rozwijanie wśród dzieci i młodzieży pojmowania starości, jako naturalnej fazy rozwoju człowieka, przeciwdziałanie negatywnym stereotypom, kształtowanie pozytywnego myślenia o starości, jako o radosnym, ciekawym i aktywnym etapie życia.

W czwartek 1 marca br. dyrektorzy szkół, wraz ze szkolnymi koordynatorami projektu i edukatorami wzięli udział w uroczystej inauguracji tego wyjątkowego projektu. W uroczystości uczestniczył także wójt gminy Pan Władysław Gołębiowski, sekretarz gminy Pani Alicja Synowska oraz przedstawiciele władz samorządów będących członkami Koalicji.

Do programu przystąpiło 19 placówek z powiatu dzierżoniowskiego i świdnickiego. We wszystkich szkołach i przedszkolach od marca do czerwca odbywać się będę wyjątkowe zajęcia z edukatorami, którzy dzielić się będą z dziećmi i młodzieżą swoimi pasjami, zainteresowaniami i wiedzą.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice