piątek, 22 lutego 2019r.
   
Czcionka

STOŁY WIGILIJNE ORAZ FESTIWALU RZEMIOSŁ, RĘKODZIEŁA I PRODUKTU LOKALNEGO

Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, odbył się w Sobótce w dniach 15 i 16 grudnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum Gminnego. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie LGD Ślężanie.
Impreza rozpoczęła się w sobotę o godz. 12.00 - Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. W niedzielę 16 grudnia od południa był ciąg dalszy imprezy, która zakończyła się Festiwalem Stołów Wigilijnych. W trakcie uroczystości odbyła się również konferencja na temat działań programu Leader+, w której udział wzięli przedstawiciele wojewódzkich, powiatowych i gminnych władz samorządowych oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych partnerstw leaderowskich. W atmosferę świąt wprowadził nas Ośrodek Kultury z Mietkowa (sobota), który zaprezentował widowisko nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych, a uczniowie Gimnazjum Gminnego z Sobótki wystawili Jasełka (niedziela), Uczestnicy mogli również posłuchać kolęd w wykonaniu Chóru Otwartych Serc (sobota) i wielu zespołów folklorystycznych.
Można było posmakować, dotknąć, posłuchać i zobaczyć czym bogata jest nasza wieś. Wśród smakołyków znalazł się wędzony karp, ślężański pstrąg, wspaniałe sery, wypieki świąteczne, wędzonki, smalczyk czarownic ślężańskich, chleb wypiekany według starych receptur. Tradycyjne potrawy opisane są również w książce „Smaki i smaczki kuchni ślężańskiej". Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, to doskonała okazja do poznania twórców i ich wyrobów rękodzielniczych z terenu całego Dolnego Śląska. W trakcie imprezy zaprezentowali się także wytwórcy i producenci żywności ekologicznej.
Niezwykła dekoracja stołów wigilijnych wprawiała widzów w zachwyt. Chętni nabyli niebanalne prezenty gwiazdkowe dla swoich najbliższych. Ozdoby świąteczne zaoferowane przez wystawców upiększą wiele domów w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

 

 

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice