poniedziałek, 18 czerwca 2018r.
   
Czcionka

70-lecie istnienia jedostki OSP Strzelce

W niedzielę 18 czerwca 2017 r. świętowano 70-lecie istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelcach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji strażaków w kościele pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Marcin Czchowski wraz z ks. prałatem Tadeuszem Dudkiem. Następnie strażacy na czele z Komendantem Gminnym OSP w Marcinowicach Arkadiuszem Kuligiem, poprowadzili korowód ulicami miejscowości na boisko sportowe.

Część oficjalną rozpoczął prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelcach druh Paweł Paterak, który przywitał przybyłych gości oraz przedstawił historię jednostki począwszy od 1947 r., kiedy zainicjowano powstanie OSP w Strzelcach.

Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski wraz z przewodniczącą Rady Gminy Marcinowice Bożeną Lemą złożyli wszystkim strażakom serdeczne życzenia oraz wręczyli na ręce prezesa OSP Strzelce strażacki upominek – prądownicę TURBOSUPON 52.

Gratulacje i życzenia złożyła również prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Świdnicy druhna Alicja Synowska, w imieniu Komendanta Powiatowego PSP w Świdnicy st. kpt. Andrzej Cerek , Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Marcinowicach Czesław Wawro oraz Komendant Gminny OSP w Marcinowicach Arkadiusz Kulig.

W swoim wystąpieniu radny Strzelec Waldemar Krzyśków podziękował władzom gminy za wsparcie działań strażaków, podtrzymywanie rozwoju bezpieczeństwa w gminie i prosił o dalsze wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Strzelcach z okazji 70-lecia istnienia jednostki otrzymała od kolegów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworzyjanowie prezent w postaci bogato wyposażonej torby medycznej.

Na pamiątkę wydarzenia przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Marcinowice otrzymali z rąk prezesa OSP Strzelce statuetki.

Na zakończenie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach przygotowali krótki występ o tematyce pożarniczej. Podziękowali również w imieniu społeczności szkoły za ofiarną służbę i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców.

W programie na najmłodszych czekały dmuchane zamki i animacje, a także pokazy strażackie.

WYSZUKIWARKA

BanerySTRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice