piątek, 25 maja 2018r.
   
Czcionka

Przepisy ruchu drogowego znają jak własną kieszeń

Dzień 01.06.2017 r. w Szkole Podstawowej w Strzelcach  był  nie tylko  okazją do świętowania Dnia Dziecka, ale również podsumowania wszelkich działań edukacyjnych oraz przedsięwzięć związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.


Międzyszkolny Konkurs Ruchu Drogowego zgromadził w sali gimnastycznej uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Szkoły Podstawowej w Marcinowicach oraz zaproszonych  gości i osoby, które wspierają działania edukacyjne w ciągu roku.

Na uroczystość przybył Wójt Gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski, który ufundował puchary dla laureatów konkursu. Nie zabrakło także gości z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, który od lat wspiera działania szkoły w zakresie bezpieczeństwa na drogach i nagradza cennymi upominkami. Byli z nami policjanci z Posterunku Policji w Marcinowicach na czele z kierownikiem Panem Janem Piskorem oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelcach: Pan Paweł Paterak i Pan Paweł Fik.

Na uroczystości obecne były także Pani Małgorzata Herda wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach oraz Pani Krystyna Juzwenko Jager.

Konkurs rozpoczął się od prezentacji krótkiego filmu edukacyjnego „Dlaczego właśnie rower” zachęcającego do aktywnego i bezpiecznego  korzystania z roweru i umiejętnego poruszania się nim po drogach. Krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz działania
w nagłych zdarzeniach zaprezentowali strażacy. Największą niespodzianką dla najmłodszych dzieci był Komisarz Lew, który dumnie wkroczył  na salę i był oblegany przez uczniów.

Właściwa część konkursu rozpoczęła się od przystąpienia wszystkich uczestników 
do napisania testu z przepisów ruchu drogowego. Następnie udali się oni do miasteczka ruchu drogowego, gdzie pod czujnym okiem policjantów pokonywali trasy miasteczka  zgodnie
z zasadami ruchu drogowego. Tor przeszkód był kolejnym elementem konkursu,
z którym uczniowie dobrze sobie poradzili. Ostatnia część  turnieju to test wiedzy
z udzielania pierwszej pomocy. Po trudnych zmaganiach konkursowych uczestnicy mogli odpocząć przy wspólnym ognisku, oczekując na wyniki turnieju.

Konieczna była dogrywka między trzema drużynami, która dopiero po kilku dodatkowych pytaniach wyłoniła zwycięzców, a zostali nimi:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Strzelcach „Drużyna V”

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Strzelcach „Drużyna VIII”

III miejsce – Szkoła podstawowa w Marcinowicach „Drużyna IV”

Indywidualną nagrodę  za zdobycie największej liczby punktów uzyskał Maksym Sznajder ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

WYSZUKIWARKA

BanerySTRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice