piątek, 25 maja 2018r.
   
Czcionka

Laureaci regionalnego konkursu plastyczno-literackiego

W dniu 29 maja 2017 r. w Szkole Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu odbyło się rozdanie nagród XI edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja mama”.


 

 

W jedenastej edycji konkursu organizowanego przez panią Izabelę Katarzynę-Mrzygłocką poseł na Sejm RP we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 oraz Publicznym Gimnazjum Specjalnym nr 10  w Wałbrzychu udział wzięło ok. 1700 uczniów z czterech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, ząbkowickiego i dzierżoniowskiego.

Zadaniem było napisanie pracy literackiej o wspólnej przygodzie z mamą pod hasłem „Wskaż planetę, którą chcesz odwiedzić już bez trwogi, gwiezdny bilet w ręce bierz i leć”. W następnej kategorii należało namalować kosmiczną przygodę z mamą w myśl hasła „O rety, moja mama na krańcach galaktyki”. Spośród nadesłanych prac jury wyłoniło 48 laureatów.

Wśród nagrodzonych znalazło się czworo uczniów ze szkół gminy Marcinowice.
W kategorii klasy IV-VI poezja:
I miejsce
zdobył Bartosz Kuc ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach,
wyróżnienie otrzymały: Hania Hercog ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach oraz Natalia Richtscheid ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

W kategorii klasy IV-VI proza:
wyróżnienie otrzymała Zuzanna Kuc ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

W uroczystość podsumowania konkursu wziął  również udział wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, który wraz z posłanką p. Izabelą Katarzyną Mrzygłocką wręczył nagrody laureatom konkursu w kategorii prace plastyczne szkoły specjalne.

Uroczystość rozdania nagród była barwnym wydarzeniem, za sprawą występów artystycznych przygotowanych  przez uczniów Szkoły Specjalnej Nr 10 w Wałbrzychu.

 

WYSZUKIWARKA

BanerySTRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice