niedziela, 26 marca 2017r.
   
Czcionka
image image image image
Apelują o nie wypalanie traw W ubiegłym tygodniu strażacy ze wszystkich  Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Marcinowice przeprowadzili akcję informacyjną nt. zakazu wypalania suchych traw i nieużytków.
Arsenał Pamięci 2017 z tarczą Tradycyjnie, po raz 12. w marcu odbył się Arsenał Pamięci – konkurs wiedzy o bohaterach szkolnej lektury „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego organizowany przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Szarych Szeregów w Świdnicy.
Ponad 750 tys. zł na e-usługi Gmina Marcinowice otrzymała dofinansowanie z Aglomeracji Wałbrzyskiej w kwocie 755 114,50 zł na e- usługi.
Spotkanie z historią w Strzelcach „Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie…” Pod takim hasłem odbyło się w niedzielę, 12 marca, niezwykłe, pełne wspomnień i  historii, wydarzenie. Organizatorami spotkania byli: Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Strzelce i Rada Sołecka Wsi Strzelce.  
NEWS:

Dzień Pracownika Socjalnego

 

www.lokalnyanimatorsportu.pl


Uruchomiony został nowy portal interentowy www.lokalnyanimatorsportu.pl , którego celem jest ułatwienie dostępu do oferty zajęć sportowych i rekreacyjnych, prowadzonych przez Animatorów Sportu w ramach realizacji projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu”. Dostęp do serwisu możliwy jest zarówno z komputerów stacjonarnych jak i urządzeń mobilnych, a zastosowane rozwiązania mają na celu obniżenie czasu ładowania i zmniejszenie obciążenia łącza ilością przesyłanych danych.
Od tego roku projekt „Lokalny Animator Sportu” może być realizowany, nie tylko na boiskach typu Orlik 2012, ale także w terenie, halach sportowych, pływalniach, lodowiskach oraz wszystkich innych obiektach sportowych udostępnionych przez Samorządy Terytorialne na potrzeby jego realizacji. Obejmuje on swoim zasięgiem różne grupy wiekowe, a udział we wszystkich zajęciach jest całkowicie bezpłatny.


Liczymy, że oddane w Państwa ręce narzędzie ułatwi dostęp do zaplanowanych na dany miesiąc zajęć oraz dzięki poprawie komunikacji z Animatorami, pozwoli im lepiej rozpoznać potrzeby środowiska, co zaowocuje powstaniem wielu nowych form aktywności ruchowej osób, które dotąd nie korzystały z możliwości jakie daje realizowany w tym roku projekt.
Choć zakończy się on 31 grudnia, to mamy nadzieję, że oddana do Państwa użytku Platforma w kolejnych latach będzie stopniowo rozbudowywana, by jak najlepiej wspierać współpracę Animatorów z lokalnymi społecznościami na terenie całego naszego kraju.

Zespół Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej

 

Informacja o warsztatach z pisania wniosków do Programu ERASMUS+ oraz pozyskiwania funduszy dla szkół i przedszkoli

I KOMUNIKAT

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli

Już 2 lutego i 29 marca 2017 r. miną najbliższe terminy składania wniosków przez wszystkie typy placówek publicznych i niepublicznych na dofinansowanie z programu Erasmus+ dla sektora „Edukacja szkolna” (KA1 i KA2).

Granty z programu Erasmus+ pozwalają sfinansować 100% wydatków na:
- zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,
- zagraniczne kursy nauki języka dla pracowników placówek,
- tzw. "wymianę" uczniów między szkołami,
- wyjazdy kadry na zagraniczne staże, praktyki, szkolenia, warsztaty, seminaria,
- wyjazdy w celu nauczania w zagranicznej placówce na okres do 2 miesięcy,
- wymianę dobrych praktyk między placówkami.

Zachęcamy do skorzystania ze szkolenia „Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+” - praktycznych warsztatów z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

 

Więcej: Informacja o warsztatach z pisania wniosków do Programu ERASMUS+ oraz pozyskiwania funduszy dla szkół i przedszkoli

 

Konkurs FLORIANY

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów

FLORIANY!

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu.


OSP są siłą sprawczą, motorem lub partnerem niemal wszelkich tego rodzaju inicjatyw społecznych, często podejmowanych wspólnie z samorządami i lokalnymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami, pracodawcami i przedsiębiorcami.

Więcej: Konkurs FLORIANY

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku informuje

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD ZAWODOWĄ SŁUŻBĄ WOJSKOWĄ???


Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku prowadzi nabór do służby przygotowawczej z przeznaczeniem do korpusu szeregowych, na I turnus w 2017 r.
Służba przygotowawcza może być pełniona przez ochotników nie pełniących dotychczas żadnej z form służby wojskowej i posiadających uregulowany stosunek do służby wojskowej(osoby przeniesione do rezerwy bez odbycia służby wojskowej). Służba ta może być pełniona również przez inne osoby nie podlegające obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego (np. kobiety).

Żołnierz, który odbył służbę przygotowawczą może ubiegać się o:
- zawarcie kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych,
- powołanie do zawodowej służby wojskowej.

Więcej: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku informuje

 

Samoobrona kobiet - MON

Decyzją Ministra Obrony Narodowej wprowadzającą cykl szkoleń dla kobiet spoza resortu obrony narodowej z walki wręcz, rusza I edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń kobiet z techniki samoobrony.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie Ministerstwa:
http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/

Informacji o szkoleniach udziela również  kpt. Jacek Baran z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku, tel. 261 647 457

 

Bezpłatne seminarium dla przedsiebiorstw

Konfederacja Lewiatan organizuje bezpłatne seminarium pn. Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania.

Wydarzenie odbędzie się 22 listopada 2016 roku we Wrocławiu (Hotel IBIS STYLE, plac Konstytucji 3 Maja).

Na seminarium zapraszają w szczególności przedsiębiorców, którzy:
- realizowali projekty lub starali się o dofinansowanie UE,
- są zainteresowani poszerzeniem i uaktualnieniem swojej wiedzy w tym zakresie oraz pozyskaniem dofinansowania UE na realizację nowych projektów.

Zgłoszenia na seminarium przyjmowane są elektronicznie poprzez stronę www.eurodlafirm2014-2020.pl

Wymagana jest rejestracja oraz założenie konta na platformie wymiany wiedzy.

Więcej: Bezpłatne seminarium dla przedsiebiorstw

 

Spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne

W związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy w ramach wdrażania
Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020,
zapraszamy zainteresowanych mieszkańców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych z gmin członkowskich LGD Ślężanie na
spotkanie informacyjne,
które odbędzie się 16 listopada 2016r.
o godz. 9:00-11:30 w sali narad
Urzędu Gminy w Marcinowicach ul. J. Tuwima 2 58-124 Marcinowice

 

 

Bezpłatna konferencja „Twój biznes – od małego do wielkiego”

Bezpłatna konferencja „Twój biznes – od małego do wielkiego”

czwartek, 10 listopada 2016 r. w godz. 10:00- 13:00

DZIERŻONIÓW, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

Wydarzenie jest skierowane głównie do osób, które prowadzą działalność gospodarczą, zarządzają firmą oraz do tych, którzy chcą postawić na swój biznes.

W ramach wydarzenia zaplanowane są wystąpienia przedstawicieli świata biznesu oraz praktyczne warsztaty. Przedsiębiorcy otrzymają informacje dotyczące zachęt inwestycyjnych, zwolnień podatkowych, zewnętrznych źródeł finansowania, czyli kredytów i pożyczek. Będzie też mowa o dofinansowaniach z funduszy europejskich i programów rządowych. Swoje oferty dla rozwoju biznesu zaprezentują m.in. Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW:

http://naszbiznes24.pl/konferencja-twoj-biznes-od-malego-do-wielkiego-formularz-zgloszeniowy/

Szczegóły:

Fundusz Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego Sp. z o. o.

tel. 74 645 04 31, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.fpkpd.pl

 

W Szkole w Strzelcach uczniowie są SMART

W październiku Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Jestem SMART.

Więcej: W Szkole w Strzelcach uczniowie są SMART

 

Strona 9 z 105

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery


Gmina Marcinowice