wtorek, 13 listopada 2018r.
   
Czcionka
image image image image
Wywieśmy flagę z okazji Święta Niepodległości  
Fundusze na udrożnienie rzeki Czarna Woda Na podstawie porozumienia Gminy Marcinowice z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, wyczyszczona zostanie rzeka Czarna Woda w Zebrzydowie i Wirach.
Pasowanie na przedszkolaka W dniu 6 listopada 2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Marcinowicach odbyła się kolejna ważna uroczystość.Pierwsze Pasowanie na Przedszkolaka!
Dotacja na sprzęt dla ochotników Gmina Marcinowice otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2018”.
NEWS:

Komunikat

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 288 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 02 lipca 2018 r., w sprawie przeprowadzenia treningu systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego, w dniu 1 sierpnia 2018 r.,  na terenie Gminy Marcinowice zostanie przeprowadzony trening systemu wczesnego ostrzegania polegający na uruchomieniu syren alarmowych zainstalowanych na remizach OSP.
W ramach treningu zostanie wyemitowany sygnał akustyczny:  „Ogłoszenie alarmu” -  dźwięk syreny w okresie trzech minut – o godz. 17;00-17;03.

Wyemitowanie sygnału akustycznego w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętniało 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

XLVII Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Marcinowice - 20.07.2018

 

Gmina Marcinowice z kolejną promesą

Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski odebrał z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka kolejną promesę.


Więcej: Gmina Marcinowice z kolejną promesą

 

Życzenia - Święto Policji

 

Komunikat dot. akcji „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”

KOMUNIKAT


W związku z pismem z Posterunku Policji w Marcinowicach dot. akcji „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, mając na uwadze bezpieczeństwo osób podczas wypoczynku wakacyjnego oraz liczne przypadki utonięć osób, odnotowanych na niestrzeżonych oraz dzikich kąpieliskach na terenie całego kraju informujemy, że na terenie miejscowości Chwałków, gdzie znajdują się niestrzeżone zbiorniki wodne po byłych kamieniołomach, obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli.

Przypominamy również osobom mającym zamiar tam wypoczywać, że jest to teren prywatny, na którym nie jest sprawowana opieka Ratowników Wodnych.

Wójt Gminy Marcinowice

foto źródło: pixabay.com

 

Festyn Rodzinny św. Krzysztofa

 

Stypendia Wójta Gminy Marcinowice rozdane

W dniu 18 lipca 2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Marcinowicach odbyło się uroczyste rozdanie Stypendiów Wójta Gminy Marcinowice.

Więcej: Stypendia Wójta Gminy Marcinowice rozdane

 

XLVII NADZWYCZAJNA SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE

że w dniu 20 lipca 2018 r.  o godz. 13:00

w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)

odbędzie się

XLVII NADZWYCZAJNA SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

PORZĄDEK OBRAD SESJI  :

 1. Otwarcie sesji.
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Przedstawienie porządku obrad.
 4. Rozpatrzenie wniosków o zmianę porządku obrad.
 5. Interpelacje i zapytania radnych.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie gminy na 2018r.
 7. Wolne wnioski i oświadczenia.
 8. Informacje dla radnych, sprawy bieżące.
 9. Zamknięcie sesji.

 

Przewodnicząca Rady Gminy

/-/    Bożena Lema

 

Zebranie wiejskie w Wirkach

Zwołuje się zebranie wiejskie w Wirkach w sprawie funduszu sołeckiego, które odbędzie się w dniu 23.07.2018 (poniedziałek) o godz. 19:00

Miejsce zebrania: Orlik Wirki

 

Sołtys Wsi Wirki

 

Informacja dla rolników - akcyza

UWAGA ROLNICY!

INFORMACJA NA TEMAT TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DO OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ W 2018 r.

Drugi termin składania wniosków:

od 1 do 31 sierpnia 2018 r. - wypełniony wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z imiennymi fakturami VAT dokumentującymi zakup  oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 01.02.2018 r. do 31.07.2018 r. należy przedłożyć w Urzędzie Gminy w Marcinowicach w pok. nr 3 na parterze.

Wnioski dostępne będą u Sołtysów wsi, w Urzędzie Gminy Marcinowice (pok. nr 3) oraz na stronie internetowej gminy Marcinowice: www.marcinowice.pl

WNIOSEK (do pobrania)

 

Strona 8 z 142

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

 • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
 • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

BanerySTRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice