niedziela, 26 marca 2017r.
   
Czcionka
image image image image
Apelują o nie wypalanie traw W ubiegłym tygodniu strażacy ze wszystkich  Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Marcinowice przeprowadzili akcję informacyjną nt. zakazu wypalania suchych traw i nieużytków.
Arsenał Pamięci 2017 z tarczą Tradycyjnie, po raz 12. w marcu odbył się Arsenał Pamięci – konkurs wiedzy o bohaterach szkolnej lektury „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego organizowany przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Szarych Szeregów w Świdnicy.
Ponad 750 tys. zł na e-usługi Gmina Marcinowice otrzymała dofinansowanie z Aglomeracji Wałbrzyskiej w kwocie 755 114,50 zł na e- usługi.
Spotkanie z historią w Strzelcach „Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie…” Pod takim hasłem odbyło się w niedzielę, 12 marca, niezwykłe, pełne wspomnień i  historii, wydarzenie. Organizatorami spotkania byli: Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Strzelce i Rada Sołecka Wsi Strzelce.  
NEWS:

Komunikat

Komunikat

Do właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów budowlanych z terenu powiatu świdnickiego

W związku z występowaniem zagrożeń w okresie zimowym związanych z eksploatacją instalacji grzewczych zaleca się właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych sprawdzenie stany technicznego przewodów kominowych: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych ( art. 62 ust. 1 pkt. 1 lit. c ustawy – Prawo budowlane). Brak szczelności i sprawności urządzeń spalających paliwa, instalacji kominowych i gazowych, oraz brak drożności i właściwego ciągu przewodów wentylacyjnych są najczęstszymi przyczynami zagrożeń, takich jak: zatrucia tlenkiem węgla(czadem), wybuch gazu czy pożar. Przypominam, że obowiązek usunięcia stwierdzonych uszkodzeń oraz uzupełnienia braków, które mogłyby spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia, pożar, wybuch lub zatrucie gazem spoczywa na właścicielach zarządcach i użytkownikach obiektów budowlanych (art. 70 ust. 1 ustawy – Prawo budowlane)

 

(-)Powiatowy Inspektor
Nadzoru Budowlanego
w powiecie świdnickim Barbara Rajca

 

Informacja - liście

UWAGA!!!

Worki z liśćmi należy przewozić na teren PSZOK w Marcinowicach (ul. Tuwima 25), który jest czynny
od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–8.30 oraz  14.30–15.30,
a także w trzecią sobotę miesiąca od godz. 9.00–12.00.

 

Środa z funduszami dla organizacji pozarządowych

Spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami” dotyczące możliwości i zasad pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 dla organizacji pozarządowych

Dolnośląskie Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich (PIFE)zapraszają organizacje pozarządowe na kolejne tematyczne spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami”.

Spotkania odbędą się 7 grudnia 2016 roku we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.

Podczas spotkania w Wałbrzychu, zostaną przedstawione możliwości pozyskania dofinansowania w 2017 r.:
- na projekty dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020,
- na projekty dofinansowane z krajowych programów operacyjnych, w tym z programu operacyjnego Interreg V A Polska – Czechy.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Więcej: Środa z funduszami dla organizacji pozarządowych

 

Rów w Wirkach gotowy

W miejsce zarośniętego rowu, który nie spełniał swojego zadania powstała granitowa budowla. Rów w Wirkach to kolejne przedsięwzięcie w gminie Marcinowice, które udało się zrealizować w tym roku.


Więcej: Rów w Wirkach gotowy

 

I miejsce uczniów z Gimnazjum w Marcinowicach w konkursie „STOP DOPALACZOM”

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. K. Przewy-Tetmajera wzięli udział w I Edycji Konkursu „STOP DOPALACZOM”, który odbył się 24 listopada 2016r. w auli I LO w Świdnicy.

Więcej: I miejsce uczniów z Gimnazjum w Marcinowicach w konkursie „STOP DOPALACZOM”

 

Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania", Gimnzjum Gminne im. Piotra Włosta

zapraszają na

X JUBILEUSZOWY FESTIWAL RZEMIOSŁ, RĘKODZIEŁA I PRODUKTU LOKALNEGO

18.12.2016 r. Hala Widowiskowo-Sportowa w Sobótce

Więcej: Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego

 

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. To dobra okazja, aby wyróżnić pracę wszystkich pracowników służb społecznych, dostrzec jak cenną rolę pełnią w służeniu pomocy drugiemu człowiekowi.


Więcej: Dzień Pracownika Socjalnego

 

XXVI SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE
że w dniu  01 grudnia 2016 r.  o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
XXVI SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

PORZĄDEK OBRAD SESJI  :

Więcej: XXVI SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Koalicja na rzecz zdrowego starzenia się

Działania w zakresie profilaktyki na rzecz zdrowego starzenia się oraz projektowane zmiany w systemie ochrony zdrowia były przedmiotem obrad Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Gminy Marcinowice w dniu 15 listopada 2016r.

Więcej: Koalicja na rzecz zdrowego starzenia się

 

Szkolenie dla beneficjentów

W związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020,

zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla wszystkich zainteresowanych podjęciem lub rozwijaniem działalności gospodarczej,

które odbędzie się 30 listopada 2016r. o godz. 8:30-13:30

w sali narad

Urzędu Gminy Marcinowice, ul. J. Tuwima 2, 58-124 Marcinowice.

Zapisy na szkolenie telefonicznie pod numerem 71 31 62 171 lub mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem LGD.

Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" ul. Kościuszki 7/9, 55-050 Sobótka tel. 71 31 62 171, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.slezanie.eu

Więcej: Szkolenie dla beneficjentów

 

Strona 8 z 105

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery


Gmina Marcinowice