poniedziałek, 17 grudnia 2018r.
   
Czcionka
image image image image
Ma wiedzę z przedmiotów przyrodniczych Uczennica oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej w Marcinowicach Anastazja Lato zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista w Bloku Przyrodniczym.
ARiMR zarejestruje KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę określającą zasady tworzenia Kół gospodyń wiejskich. Mają one być dobrowolną społeczną organizacją mieszkańców wsi, aktywnie działającą na rzecz środowisk wiejskich.
Uczniowie w SKSonTour w Oleśnicy W dniu 23 listopada 2018 r. uczniowie biorący udział w zajęciach sportowych w szkole w Strzelcach w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy  mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej imprezie – SKSonTour.
Poprawa stanu powietrza w Aglomeracji Wałbrzyskiej Szanowni Państwo,
NEWS:

Prace melioracyjne na ciekach wodnych

Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu Oddział w Świdnicy na terenie gm.Marcinowice posiada w administracji 4 cieki w tym Czarna Woda (obręby Strzelce , Szczepanów, Zebrzydów, Mysłaków , Wiry), Dryżyna (obręby Klecin, Krasków, Gola Świdnicka), Sadowa (obręby Chwałków , Biała, Sady) i Wieprzówka (Wiry, Mysłaków, Tapadła) o łącznej długości 31,2 km.W roku 2009 po powodzi letniej na przełomie czerwca i lipca w ramach usuwania szkód powodziowych zrealizowano odmulenie i udrożnienie Czarnej Wody w Strzelcach na długości 3 km. Wartość robót wyniosła 250 tys.zł.W 2010 roku w ramach dalszego usuwania szkód powodziowych z roku 2009 planowane jest udrożnienie Czarnej Wody w Szczepanowie, Zebrzydowiei Wirach na długości 7,2 km. Wartość prac około 430 tys.zł.W ramach inwestycji w latach 2010-2011 planowana jest regulacja Wieprzówki w Tąpadłej na długości 1,5 km. Wartość robót około 5 mln.zł.Po 2010 roku planowane jest dalsze usuwanie szkód powodziowych na pozostałych ciekach na długości 19,7 km i wartości robót około 800 tys. zł.Tempo prac będzie uzależnione od przyznanych na ten cel środków.

 

Więcej: Prace melioracyjne na ciekach wodnych

 

Duży sukces ucznia z Gimnazjum im. K. Przerwy-Tetmajera w Marcinowicach

W dniu 25.03.2010r. w Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Gimnazjum z Marcinowic reprezentował zwycięzca eliminacji szkolnych uczeń klasy II Sebastian Konstanty. Okazał się on najlepszym uczestnikiem etapu powiatowego zdobywając I miejsce. Jest to największe osiągnięcie reprezentantów Gimnazjum z Marcinowic w dotychczasowych ich startach w tym turnieju. W dniu 20.04.2010r. w Kowarach Sebastian Konstanty będzie reprezentował powiat świdnicki na finale wojewódzkim. Trzymając kciuki za naszego ucznia życzymy mu dalszych sukcesów. Nauczyciel odpowiedzialny za przygotowanie reprezentacji Gimnazjum z Marcinowic do konkursów P-Poż. Władysław Bielecki.

 

Więcej: Duży sukces ucznia z Gimnazjum im. K. Przerwy-Tetmajera w Marcinowicach

 

Kaziukowe Gadanie

26 marca zakończyły się obchody Dni Patrona w Publicznym Gimnazjum im. K. Przerwy - Tetmajera. Ich ukoronowaniem był szósty już konkurs czytania podań i legend, organizowany przez Bibliotekę Zespołu Szkół w Marcinowicach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Marcinowicach pn. „ Kaziukowe Gadanie”. Do Marcinowic zjechali reprezentanci gimnazjów powiatu świdnickiego, aby popisać się pięknym, sugestywnym czytaniem bajań o tematyce górskiej.

 

 

 

Więcej: Kaziukowe Gadanie

 

VII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

W dniu 6 marca br. w hali sportowej Zespołu Szkół w Marcinowicach odbył się VII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Marcinowice.
W tegorocznym turnieju udział wzięły drużyny z okolicznych szkół jak również drużyna z Czech. Po wspaniałej sportowej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Marcinowice, drugie miejsce Gimnazjum Żarów , trzecie miejsce drużyna z Tanvaldu (Czechy ).

 

Więcej: VII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

 

Nabór na wyjazdy w ramach EVS i Programu AMICUS

OFERTA WOLONTARIATU EUROPEJSKIEGO I PROGRAMU „AMICUS” DLA WSZYSTKICH MŁODYCH OSÓB W WIEKU 18-30 LAT

Szanowni Państwo,

Europejskie Forum Młodzieży jest organizacją pozarządową realizującą projekty Wolontariatu Europejskiego w ramach Programu UE „Młodzież w działaniu”. Wolontariusz nie ponosi żadnych kosztów takich jak: podróż międzynarodowa, zakwaterowanie, ubezpieczenie, wyżywienie. Ponadto otrzymuje kieszonkowe na własne wydatki, uczestniczy w bezpłatnych szkoleniach i kursach.
W ramach Wolontariatu Europejskiego można wyjechać na okres od 2 do 12 miesięcy. Program „Młodzież w działaniu” jest otwarty na każdego – niezależnie od płci, pozycji społecznej, wykształcenia czy narodowości.

 

Więcej: Nabór na wyjazdy w ramach EVS i Programu AMICUS

 

Dotacje na zabytki.

W środę 24 lutego br. odbyła się XXXVII sesja Rady Gminy Marcinowice, na której Rada Gminy Marcinowice jednogłośnie podjęła uchwały o przekazaniu dotacji dla parafii pw. Św. Michała Archanioła w Wirach w kwocie 40 tys. zł na wykonanie elewacji kościoła parafialnego oraz dla parafii p.w. Wszystkich Świętych w Strzelcach w kwocie 5 tys. zł na wykonanie dokumentacji na remont elewacji kościoła filialnego pw Matki Boskiej Różańcowej w Szczepanowie.

 

Remont świetlicy w Śmiałowicach

Już niedługo mieszkańcy Śmiałowic będą korzystać z kolejnych wyremontowanych pomieszczeń w budynku świetlicy wiejskiej. Trwają prace remontowe przy adaptacji części mieszkalnej, która zostanie przystosowana do pełnienia funkcji świetlicy wiejskiej. Została wykonana nowa instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja elektryczna, wymieniono stolarkę okienną, drzwi zewnętrzne i poprawiono piękne kamienne schody, które zostały wykonane na początku ubiegłego wieku. Pomieszczenia i zaplecze sanitarne przygotowano do korzystania przez najmłodszych uczestników zajęć świetlicowych. W trosce o komfort w czasie zajęć z najmłodszymi mieszkańcami Śmiałowic na podłogi zostały położone panele, ściany pomieszczeń pomalowano w pastelowych odcieniach. W ubiegłych latach z pozyskanych środków zewnętrznych wykonano nowy dach.

 

4 mln zł na kanalizację z Unii Europejskiej

W piątek 19 lutego br. Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik oraz Skarbnik Gminy Marcinowice Irena Wygoda podpisali umowę o dofinansowanie w kwocie 4 000 000,00 zł. zadania pn. „Kanalizowanie Gminy- sieć kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Gruszów, Stefanowice i Marcinowice wraz z przepompowniami i przesyłami do OŚ w Zawiszowie” w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Gmina Marcinowice ubiegała się o maksymalny poziom dofinansowanie inwestycji. Całkowity koszt zadania to kwota 11 385 845,63 zł z czego 4 mln zł środki unijne. Do konkursu zgłoszono 127 wniosków z całego województwa. Ostatecznie na liście rankingowej znalazło się 112 wniosków. Gmina Marcinowice znalazła się na 2 pozycji na liście rankingowej z maksymalną ilością punktów.

 

Więcej: 4 mln zł na kanalizację z Unii Europejskiej

 

Remont świetlicy w Zebrzydowie

Trwają prace remontowe w budynku świetlicy wiejskiej w Zebrzydowie. Zadanie obejmuje kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń: wykonanie nowej instalacji elektrycznej, położenie glazury, modernizacja centralnego ogrzewania, malowanie ścian i sufitów, wymiana stolarki drzwiowej, cyklinowani i lakierowanie podłogi. Rada Sołecka w ramach funduszu sołeckiego zakupi wyposażenie do pomieszczeń świetlicy.

 

Ponad 1 mln zł dla Gminy Marcinowice na usuwanie skutków powodzi

W środę 3 lutego br. w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów z tereny Dolnego Śląska z Minister MSWiA Jerzym Millerem. Wójt Gminy Jerzy Guzik odebrał z rąk Ministra promesę na 300 tys. zł z przeznaczeniem na usuwanie skutków klęsk żywiołowych polegających na remoncie lub odbudowie obiektów infrastruktury technicznej zniszczonych w wyniku ubiegłorocznej powodzi.Łączna kwota pomocy jaką otrzymała Gmina Marcinowice w ubiegłym roku z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynosi 750 tys. zł.Zgodnie z zapisami w warunkach promesy udział środków dotacji wykazanych w rozliczeniu zadań nie może przekroczyć 80% , pozostała część pokryta zostanie z budżetu gminy jako wkład własny. Pomoc musi być wykorzystana do końca br.

 

Więcej: Ponad 1 mln zł dla Gminy Marcinowice na usuwanie skutków powodzi

 

Strona 136 z 145

Przyjęcia interesantów

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdą środę
w godzinach od 8:00 do 15.00.
Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 74/85 85 226.

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice