piątek, 22 lutego 2019r.
   
Czcionka
image image image image
Promesa na budowę obiektów kulturalnych w Strzelcach i Tworzyjanowie
Znamy sołtysów w 8 miejscowościach gminy Marcinowice
Nowe zobowiązania dla rolników w związku z dyrektywą azotanową Od 26 lipca 2018 roku weszło w życie rozporządzenie wprowadzające tzw. „Program azotanowy”.  
Rekrutacja Rekrutacja do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do I klas szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020 w Gminie Marcinowice
 
NEWS:

Spisz się w Urzędzie Gminy

Dobiega końca Narodowy Spis Powszechny, dlatego ci którzy jeszcze się nie spisali mają na to szansę. W siedzibie Urzędu Gminy Marcinowice do 16 czerwca w godzinach od 7.30 do 15.00 będzie udostępnione stanowisko komputerowe w pokoju nr 14 w celu dokonania samopisu przez Internet. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze nie są spisani do odwiedzenia naszego magistratu i wypełnienia formularza on-line.

 

Szkolenie dotyczące Małych Projektów

Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" uprzejmie informuje, że 04.06.2011r. (sobota)
w godzinach 9.00-15.00 w sali kinowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce przy ulicy Świdnickiej 20,
odbędzie się szkolenie dla potencjalnych beneficjentów/wnioskodawców ubiegających się o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 –
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem  Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013, na  operacje:
Które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach Osi 3,
ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, tzw. "Małych Projektów"
Na szkoleniu poruszone zostaną tematy zasad działania: Małe projekty oraz metodologia wypełniania wniosku o dofinansowanie.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Zgłosznia na szkolenie dokonuje się za pomocą karty zgłoszeniowej - w załączniku.
Zgłosznia przyjmujemy mailem - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,  bądź faksem 713162171, najpóźniej do dnia 02.06.2011r.
Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania"
ul. Kościuszki 2/4
55-050 Sobótka
tel. 071 31 62 171
e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.slezanie.eu

 

Stypendia pomostowe Fundacja ''Nasze Dzieci''

Już po raz kolejny Fundacja „Nasze Dzieci” wraz z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi oraz m.in. Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i NBP, finansuje stypendia pomostowe dla tegorocznych maturzystów w ramach Programu Stypendiów Pomostowych organizowanego przez FEP.
W ramach tegorocznej , X już Edycji Programu, do zdobycia jest stypendium na pierwszy rok studiów dziennych magisterskich na uczelniach państwowych, w kwocie 500 zł miesięcznie.
W związku z tym, serdecznie zachęcamy tegorocznych maturzystów spełniających warunki określone w regulaminie Programu Stypendiów Pomostowych, do składania wniosków z ramienia Fundacji „Nasze Dzieci”, czyli II segmentu.
Wszelkie szczegóły oraz dokumenty dostępne są na stronie internetowej Programu http://www.stypendia-pomostowe.pl/segment_II.html oraz stronie internetowej Fundacji „Nasze Dzieci” www.fundacjanaszedzieci.pl .

 

Ukryte kamery w lasach

Na terenie Gminy Marcinowice powstaje coraz więcej nielegalnych wysypisk śmieci. Mieszkańcy naszej gminy jak również mieszkańcy ościennych gmin wyrzucają śmieci m.in. przy drogach i  w lesie. Meble, gruz, śmieci domowe rozsypane po lasach i przy drogach już nikogo nie dziwią. A powinny dziwić, a nawet złościć i to bardzo!
Odpady na dzikich wysypiskach nie tylko psują widoki, ale i zagrażają środowisku. Niewątpliwie dzikie wysypiska śmieci obniżają walory estetyczne miejsc, w których są zlokalizowane. Odstraszają potencjalnych turystów oraz uniemożliwiają spokojny wypoczynek na oszpeconych terenach zielonych. W dodatku koszty ich wywozu spadają na gminę, a rozwiązanie tego problemu to jak walka z wiatrakami.
Dlatego wójt gminy Jerzy Guzik zakupił kamery. Będą one rozstawione w miejscach, gdzie najczęściej powstają śmietniska. Urządzenia monitorujące będą zamaskowane. Mają nam pomóc w identyfikacji sprawców zaśmiecania, a co za tym idzie umożliwić ich karanie. Mandat za wyrzucenie odpadów w niedozwolonym miejscu nie jest mały ale grzywna musi być wysoka, bo jej kwota ma odstraszać. Zamaskowane kamery pojawiły się w lasach i przy drogach i już rejestrują niesfornych gospodarzy, którzy nie chcą płacić za wywóz nieczystości.

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca

Zarząd Województwa Dolnośląskiego za pośrednictwem Stowarzyszania „Ślężanie - Lokalna Grupa Działania” - informuje o możliwości składania za pośrednictwem  LGD – ŚLĘŻANIE wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 – „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem  Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013, na  operacje:

Więcej: Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca

 

Tradycje Stołu Wielkanocnego 2011

W niedzielę 17 kwietnia br. w Gminie Marcinowice zapachniało wiosną i świętami, a wszystko za sprawą cyklicznej uroczystości: ”Tradycje Stołu Wielkanocnego”, która odbyła się już po raz siódmy. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno po stronie odwiedzających jak i imponującą ilością prezentowanych stołów. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Paweł Czyszczoń, Dyrektor Biura Dolnośląskiej Izby Rolniczej Tadeusz Jakubowski, Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Urszula Solińska – Marek, Zastępca Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Magdalena Rumiancew - Wróblewska, Poseł na Sejm Anna Zalewska, po raz pierwszy Ks. Waldemar Pytel – Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej (Kościoła Pokoju) w Świdnicy, Radna Sejmiku Dolnośląskiego Elżbieta Gaszyńska, księża,  wójtowie i burmistrzowie zaprzyjaźnionych gmin i miast, sołtysi, radni z wielu gmin oraz reprezentacja z powiatu łowickiego i kartuskiego. Chociaż  wszystkich nie da się wymienić z imienia i nazwiska to rozpoznają ich Państwo na zdjęciach. Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik podziękował wszystkim, którzy zgłosili swój udział w konkursie i przygotowali przepiękne stoły wielkanocne, a także tym którzy rozkoszowali się przygotowanymi potrawami oraz życzył wszystkim zdrowych i radosnych świąt Wielkanocnych. Do zobaczenia za rok

Więcej: Tradycje Stołu Wielkanocnego 2011

 

Podpisanie Umowy

W ubiegły czwartek (tj. 14.04.2011r.) Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik podpisał umowę z Biurem Projektów Budownictwa Komunalnego we Wrocławiu Sp. z o.o. na sporządzenie dokumentacji projektowej „Sieci Kanalizacji Sanitarnej z przyłączami w miejscowościach Kątki, Wirki, Wiry, Mysłaków, Tąpadła z przesyłem do Zebrzydowa”. Wartość zadania opiewa na kwotę 244 700,00 zł. Ponieważ termin realizacji zadania jest krótki – 15.03.2012r. już na początku maja projektanci rozpoczną pracę w terenie uzgadniając z właścicielami posesji lokalizację przyłączy kanalizacyjnych

Więcej: Podpisanie Umowy

 

Nowe taryfy

Rada Gminy Marcinowice uchwałą Nr VI/27/11 z dnia 11 marca 2011 r. zatwierdziła nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Marcinowice na okres od 01 maja 2011r. do dnia 30 kwietnia 2012r.
Taryfowe ceny i stawki opłat dotyczą wszystkich odbiorców usług w zakresie dostawy wody i odbioru ścieków świadczonych przez Zakład Usług Wodnych i Komunalnych Sp. z o.o. z wyłączeniem odbiorców i dostawców hurtowych oraz usług świadczonych przy użyciu wozów asenizacyjnych. Poprzednia taryfa obowiązywała od 2009r.
Wzrost stawek za dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki podyktowany jest wzrostem cen energii elektrycznej, paliwa, wzrostem cen materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych na remonty i naprawę urządzeń wodociągowych celem utrzymania ich w gotowości do świadczenia usług.

 

Tradycje Stołu Wielkanocnego

Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik serdecznie zaprasza do udziału w barwnej imprezie pn. Tradycje Stołu Wielkanocnego, która odbędzie się w Niedzielę Palmową 17 kwietnia br. Wszystkich serdecznie zapraszamy na godz. 14.00 do Hali Sportowej w Marcinowicach. Będzie to nie tylko uczta dla oka i ducha, ale również możliwość degustacji tradycyjnych potraw wielkanocnych, które goszczą na naszych stołach, a pochodzą z różnych stron Polski i nie tylko. Uczestnicy będą mogli posłuchać muzyki ludowej i piosenek w wykonaniu zespołów, które przybędą do Marcinowic. Jak się okazuje nasze bogactwo lokalne to nie tylko wspaniała sztuka kulinarna, ale również talenty artystyczne, które często jej towarzyszą.

 

Góralskie opowieści w marcinowickim gimnazjum

Już po raz siódmy w marcinowickim gimnazjum im. K. Przerwy- Tetmajera odbył się konkurs „Kaziukowe Gadanie”, organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Bibliotekę Zespołu szkół w Marcinowicach,  w którym wzięli udział gimnazjaliści z powiatu świdnickiemu. Laureatami zostali: I miejsce-  Izabela Piecyk z Gimnazjum w Lutomi, II -Katarzyna Gruba z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Jury postanowiło też przyznać dwa trzecie miejsca, które zdobyły: Kamila Cyniak z Gimnazjum w Pszenne oraz reprezentantka gospodarzy - Gabriela Leśniańska.  W tym roku gimnazjaliści zmierzyli się z trudną w interpretacji prozą patrona szkoły. Zebrani mogli usłyszeć opowieści o zbójnikach, tęsknocie za górami, za wolnością…
Przesłuchaniom towarzyszyła muzyka w wykonaniu uczniów gimnazjum w Marcinowicach Karola i Marzeny . Nagrody ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Marcinowicach, Bank Spółdzielczy w Marcinowicach oraz dyrektor Zespołu Szkół w Marcinowicach, a przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty – pani B. Lema poczęstowała uczestników słodyczami. Dziękujemy uczestnikom, ich opiekunom i zapraszamy za rok. 

Więcej: Góralskie opowieści w marcinowickim gimnazjum

 

Strona 133 z 152

Przyjęcia interesantów

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdy wtorek
w godzinach od 12:00 do 17:00.
Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 74/85 85 226.

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice